"Rojst". Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w nowym serialu Showmax [DATA PREMIERY, ZWIASTUN]

Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn grają główne role w nowym serialu, realizowanym przez platformę Showmax. W sieci zadebiutował już pierwszy zwiastun produkcji. Wiadomo też, kiedy odbędzie się premiera "Rojst".

Multimedia

Akcja serialu "Rojst" rozgrywa się w zachodniej Polsce lat 80. XX wieku. Dochodzi tu do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać dziennikarz Witold Wanycz (Andrzej Seweryn). Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo.

Showmax realizuje nowy polski serial! Kiedy premiera? Kto w obsadzie? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Tytułowy rojst to bagno, z którego trudno się wydostać. Ma ono symbolizować sytuację, w której znajdują się głowni bohaterowie. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

"Rojst" - kiedy premiera?

- Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, którą będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 80., w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd - powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE.

Zdjęcia do serialu zostały zakończone. Premiera "Rojst" zapowiedziana jest na 19 sierpnia 2018 r.

Patryk Vega pracuje nad filmem dla Showmax! Wiemy, kiedy premiera! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

"Rojst" - zwiastun

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×