„Rola życia” czy zawodowy koszmar? Aktorzy, którzy są kojarzeni tylko z jedną rolą. Do dziś nie mogą oderwać tej łatki!

Dla wielu aktorów zawodowym marzeniem jest dostać „rolę życia”, ale są i tacy, którzy wiedzą, że to zawodowy koszmar. Jak bowiem mówi stare przysłowie: uważaj, czego sobie życzysz, bo może się to spełnić. Przekonali się o tym niektórzy aktorzy, którzy w wyobraźni widzów funkcjonują jako fikcyjne postacie, w które się wcielili. W czyim przypadku ten „koszmar” się spełnił? Oto galeria polskich i zagranicznych gwiazd, które kojarzymy z jednej roli. Znaliście nazwiska wszystkich? Przypominamy!

Multimedia

Gwiazdy jednej roli

Są takie filmy i seriale, które zyskały miano kultowych. Mówimy tutaj zarówno o tych znanych w naszym kraju jaki na całym świecie. Na fakt, że dana produkcja zyskuje popularność składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest obsada aktorska.

Każdy aktor marzy o tak zwanej "roli życia". To dzięki niej zyskuje największą popularność. Czasami jednak spełnienie marzeń może odbić się nieprzyjemną czkawką - widzowie kojarzą ich jako postać fikcyjną, nierzadko w ogóle nie znając prawdziwych danych osobowych wcielającego się w ową postać aktora.

Rolą Basi Wołodyjowskiej zyskała status gwiazdy, dziś jest ikoną polskiego aktorstwa. Zobacz wyjątkowe zdjęcia!Zobacz więcej

Polski Ferdek Kiepski i amerykański Rocky

Andrzej Grabowski to znany i lubiany polski aktor. Choć ma na swoim koncie wiele ról, jest kojarzony głównie jako Ferdynand Kiepski z serialu Świat według Kiepskich emitowanego na antenie telewizji Polsat. Pierwszy odcinek serialu miał swoją premierę w 1999 roku i stał się jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Tak więc Andrzej Grabowski stał się kojarzony głównie z bezrobotnym miłośnikiem piwa, który uważa, że "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem". Widzowie pokochali Ferdka Kiepskiego, choć dla samego aktora stało się to dość problematyczne. Pod koniec 2020 roku w rozmowie z "Super Expressem" wyznał, że rzeczywiście ma pewien problem z tą rolą i czasem go męczy.

Jak się okazuje, pomimo trudnych miesięcy dla serialu Świat według Kiepskich, realizowana była jego kontynuacja. Przypomnijmy - z serialu zniknęły kultowe postacie. W październiku 2020 r. zmarł Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka, zaś w styczniu 2021 r. wielbiciele serialu pożegnali Ryszarda Kotysa - serialowego Mariana Paździocha. ART[97881]

Kolejną osobą, która od razu skojarzyła się nam z jedną rolą jest Sylwester Stallone. Kto z nas nie skojarzy go od razu z rolą Rocky'ego? Aktor zyskał światową sławę właśnie dzięki roli Rocky Balboa. W 1977 roku, podczas 49. rozdania Oscarów, Rocky był nominowany do nagrody w aż 10. kategoriach, w tym do nominacji dla najlepszego aktora i najlepszego scenariusza oryginalnego dla Stallone. Film zdobył Oscara za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy montaż filmu.

Jakie inne gwiazdy kojarzą się nam z konkretnym wcieleniem? Zobaczcie w zestawieniu w galerii:

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×