Role Julii Roberts, których nie da się zapomnieć. Zła Królowa, nieustępliwa Erin Brockovich czy urocza Vivian Ward? [GALERIA]

Erin Brockovich, Anna Scott, Zła Królowa i oczywiście nieokrzesana Vivian Ward z "Pretty Woman". W której roli lubicie Julię Roberts najbardziej?

Multimedia

Julia Roberts przez lata kariery zyskała miano najpopularniejszych i najlepiej zarabiających aktorek Hollywood. Okazuje się jednak, że w młodości nie planowała kariery aktorskiej. Chciała zostać lekarzem. Zmieniła zdanie, gdy mając 17 lat wyjechała do Nowego Jorku. Rozpoczęła pracę jako modelka, zapisała się do szkoły aktorskiej i stanęła przed kamerą u boku swojego brata Erica w dramacie "Blood Red". Jej debiut pozostał jednak niezauważony.

CZYTAJ TAKŻE:

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA". ZŁA KRÓLOWA I JEJ SPOSOBY NA URODĘ, CZYLI ODWAGA KOBIET NIE ZNA GRANIC! [ZDJĘCIA]
JULIA ROBERTS I GEORGE CLOONEY PROMUJĄ FILM JODIE FOSTER W CANNES! [WIDEO+ZDJĘCIA]

W 1988 roku Roberts zagrała w obrazie "Mystic Pizza". Za swoją rolę zebrała bardzo dobre recenzje, a już dwa lata później otrzymała pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Stalowych magnoliach". Wtedy też wcieliła się w Vivian Ward w filmie "Pretty Woman". To ta rola zrobiła z niej międzynarodową gwiazdę i przynisła kolejną oscarową nominację. Od tej pory każda rola Julii była małym arcydziełem, a filmy, w których grała stały się przebojami.

Tytułowa rola w "Erin Brockovich" okazała się tą na miarę Oscara (do trzech razy sztuka!). Później aktorka otrzymała kolejną nominację za film "Sierpień w hrabstwie Osage". Należy jednak pamiętać, że role, które nie zostały wyróżnione przez Akademię, także zasługują na uwagę. Julia Roberts zagrała w wielu filmach i kojarzona jest z różnymi, granymi przez siebie postaciami. Zobaczcie jej najlepsze role w naszej galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×