"Roma". Film od Netfliksa będzie walczył o Oscara! Pokona "Zimną wojnę"?

Netflix rusza na podbój Hollywood! Film "Roma" w reżyserii Alfonso Cuaróna będzie jednym z faworytów do zdobycia Oskara! Sprawdź, jakie ma szanse!

Multimedia

Netflix coraz odważniej konkuruje z największymi studiami filmowymi. Do tej pory największą popularność amerykański serwis zawdzięczał serialom, ale być może już niedługo się to zmieni. W przyszłym roku spod jego skrzydeł ma wyjść ok. 90 filmów! Ale już teraz serwis chce włączyć się do walki o najwyższe cele. Jedna z produkcji platformy, "Roma", będzie meksykańskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

Platforma pobiła rekord! Który film miał znakomitą oglądalność w zaledwie tydzień?Zobacz więcej

To najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów Alfonso Cuaróna. Ten meksykański reżyser i scenarzysta już raz otrzymał statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. W 2014 roku został nagrodzony Oscarem za film "Grawitacja". "Roma" opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Film Cuaróna można nazwać pełnym artyzmu i miłości listem do kobiet, które go wychowały. Dzieło Meksykanina maluje także żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70. XX wieku.

Jeden z odcinków nowego sezonu będzie trwał ponad półtorej godziny! Czy to już film?Zobacz więcej

"Roma" będzie jednym z najgroźniejszych konkurentów "Zimnej wojny" w wyścigu o tegorocznego Oscara. Ostateczną listę nominowanych poznamy 22 stycznia. Spore szanse na nominację mają także takie filmy jak "Ajka" z Kazachstanu i "Winni" z Danii. Ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego w Los Angeles!

Joanna Kulig jednym z największych odkryć aktorskich według The Hollywood Reporter!Zobacz więcej

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×