"Romuald Lipko. Ostatnia rozmowa". Romuald Lipko nie żyje. TVP 2 zmienia ramówkę ze względu na śmierć założyciela Budki Suflera! [ZMIANY W PROGRAMIE TV]

Telewizja Polska postanowiła uczcić pamięć założyciela zespołu Budka Suflera, Romualda Lipki. W związku z tym zmieniono dzisiejszą ramówkę TVP 2.

Multimedia

Romuald Lipko był jednym z najbardziej zasłużonych polskich muzyków. Artysta urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie i dość wcześnie zaczął karierę muzyczną. Lipko w 1974 roku założył, wraz z Krzysztofem Cugowskim, zespół Budka Suflera, dzięki któremu zdobył ogromną popularność.

Dzisiaj nie ma w Polsce chyba ani jednej osoby, która nie kojarzyłaby Budki Suflera i przebojów kapeli. To uczyniło Romualda Lipkę naprawdę nieśmiertelnym, bo jego kompozycje będą wykonywane jeszcze przez długie lata.

"365 dni". Wielki wytrysk filmowej nudy. Więcej seksu niż w "50 twarzach Greya"?Zobacz więcej

Romuald Lipko przez lata zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 6 lutego 2020 roku. Aby uczcić pamięć muzyka, TVP 2 zmieniła swoją dzisiejszą ramówkę i wyemitowała jeden z ostatnich wywiadów z muzykiem - "Romuald Lipko. Ostatnia rozmowa".

Jednocześnie o 20 minut przesunięto emisję pozostałych programów, w tym filmu "Power Rangers", który zostanie wyświetlony 0 21:00.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×