"Rozbite marzenia. 1918-1939". Michalina Olszańska jako Pola Negri w nowym serialu TVP2! Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]

Odradzająca się po I Wojnie Światowej Europa widziana z perspektywy autentycznych postaci – tak w skrócie można opisać nowy serial telewizyjnej Dwójki "Rozbite marzenia. 1918-1939", którego jedną z głównych bohaterek jest Pola Negri. W rolę słynnej aktorki wcieliła się Michalina Olszańska, a jej matkę zagrała Małgorzata Zajączkowska.

Multimedia

"Rozbite marzenia. 1918-1939" odcinek 1. w poniedziałek, 7.01.2019 o godz. 21:55 w TVP2! - sprawdź program tv

"Rozbite marzenia. 1918-1939" to portret dramatycznych zdarzeń lat dwudziestych i trzydziestych. Wciągająca historia niezwykłych mężczyzn i kobiet z Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji i Polski, którzy starają się odnaleźć w nowej, powojennej Europie. Chcą żyć, kochać i walczyć o to, aby świat po Wielkiej Wojnie okazał się lepszy i bardziej sprawiedliwy. Niektórym towarzyszy smutek, rozczarowanie, stare lęki i nienawiść, ale pojawiają się również nowe marzenia i nadzieje.

Polska aktorka w międzynarodowej produkcji! Kiedy emisja w Polsce? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Klimat tamtych czasów poznamy m.in. dzięki zapisanym w dziennikach wspomnieniom oraz fragmentom listów, telegramów oraz artykułów prasowych z epoki. Sceny fabularne osadzone są w kontekście wydarzeń historycznych i zostały wzbogacone unikatowymi materiałami archiwalnymi. Serial przedstawia losy bohaterów, którzy poprzez swoje wybory i przekonania zostają wciągnięci w konflikt dwóch najgroźniejszych XX-wiecznych ideologii: komunizmu i faszyzmu.

Premiera "Rozbitych marzeń. 1918-1939", przypada w 100. rocznicę rozpoczęcia Kongresu Wersalskiego, zakończonego traktatem pokojowym, ustanawiającym nowy ład w Europie.

Michalina Olszańska jako Pola Negri! Kiedy i gdzie obejrzeć serial? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W nawiązaniu do nowej produkcji, w środę 2 stycznia o godz. 22:45 TVP1 przypomni film w reżyserii Mariusza Kotowskiego "Pola Negri – Życie gwiazdy". Barwny, pełen archiwalnych fotografii i nagrań dokument o Poli Negri – gwieździe ery kina niemego i jednej z głównych bohaterek serialu TVP2 "Rozbite marzenia".

Zobacz galerię

Michalina Olszańska i Maciej Musiał o serialu Netflixa

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×