"Rozbite marzenia. 1918-1939". Michalina Olszańska jest nie tylko aktorką! Znacie jej książki?

Michalina Olszańska jest jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek młodego pokolenia. Okazuje się jednak, że aktorstwo nie jest jej jedynym zajęciem.

Multimedia

Kariera Michaliny Olszańskiej już teraz jest imponująca, a młoda aktorka ma przecież dopiero 26 lat! Obecnie widzowie TVP 1 mogą oglądać ją w międzynarodowej produkcji pt. "Rozbite marzenia. 1918-1939". Olszańska zagrała także istotne role w "1983", pierwszym polskim serialu Netfliksa, a także w filmie "Ja, Olga Hepnarová", za który została nagrodzona Lwem przez Czeską Akademię Filmową i Telewizyjną.

Michalina Olszańska jako Pola Negri w nowym serialu TVP2! Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Okazuje się jednak, że Michalina Olszańska jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Aktorka ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia, a także zdawała na Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina. Jest profesjonalną skrzypaczką. Jako solistka występowała z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą.

Nowy film Agnieszki Holland w Konkursie Głównym Berlinale 2019!Zobacz więcej

Olszańska pisze także książki. W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że przed 18 rokiem życia zdążyła napisać 8 książek. Dwie z nich zostały wydane. "Dziecko gwiazd. Atlantyda" opowiada historię szesnastoletniej księżniczki Meihny, a bohaterką " Zaklętej" jest ekscentryczna dziewczynka wychowywana w lesie przez tajemniczą zielarkę.

Obecnie Michalina Olszańska planuje skupić się na aktorstwie, lecz trzeba przyznać, że zakres jej talentów i zainteresowań jest ogromny! Miejmy nadzieję, że jeszcze przez długi czas będzie z powodzeniem realizować się w różnych obszarach sztuki.

Co polski serial Netflixa ma wspólnego z bajkami Disneya? Musiał i Olszańska wyjaśniają śpiewająco! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Michalina Olszańska i Maciej Musiał o serialu Netflixa

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×