"Rozstania". Świat londyńskich prawników w nowym serialu BBC!

Głośne skandale, zaciekła rywalizacja o klienta na trudnym londyńskim rynku, sądowe batalie, napięte relacje rodzinne i problemy osobiste - to wszystko w nowym prawniczym serialu BBC! Sprawdź, kiedy premiera!

Multimedia

"Rozstania" - premierowy odcinek w piątek 1.02.2019 o godz. 22:30 w BBC First! - sprawdź program tv

Nowy serial prawniczy BBC autorstwa wielokrotnie nagradzanej scenarzystki Abi Morgan, przedstawiający kulisy świata prawników rozwodowych z punktu widzenia trzech sióstr. Zmagania zawodowe, głośne skandale, zaciekła rywalizacja o klienta na trudnym londyńskim rynku, sądowe batalie, napięte relacje rodzinne i problemy osobiste naprzemiennie dominują w życiu głównej bohaterki, Hannah. Specjalistka od rozwodów i grzebania w cudzych sprawach stanie przed najtrudniejszym zadaniem uporządkowania własnego życia.

Nowe odcinki i kolejne kryminalne zagadki! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Hannah Stern (Nicola Walker, "Last Tango in Halifax") jest odnoszącą sukcesy prawniczką, specjalistką od spraw rozwodowych. Poznajemy ją w chwili, kiedy decyduje się na opuszczenie rodzinnej kancelarii, by kontynuować karierę u konkurencji. Tym samym staje po przeciwnej stronie barykady co jej matka Ruth (Deborah Findlay) i siostra Nina (Annabel Scholey) w głośnej sprawie rozwodowej pewnego multimilionera. Towarzyszymy spokrewnionym prawniczkom zarówno w emocjonujących bataliach na sali sądowej, jak i obserwujemy zawirowania w ich życiu osobistym. Właśnie nieoczekiwanie pojawia się ojciec kobiet Oscar, który trzydzieści lat wcześniej wyszedł z domu po gazety i zniknął z życia rodziny na trzy dekady. Jego nagłe pojawienie się przynosi chaos i powoduje nieporozumienia między siostrami.

To nie Jaś Fasola! Rowan Atkinson tym razem jako legendarny komisarz Maigret! Zobacz więcej

Podobnie spotkanie Hannah z jej dawną miłością Christiem (Barry Atsma) wstrząsa jej dotychczasowym życiem. Jest jeszcze trzecia, najmłodsza siostra Rose (Fiona Button), która jako jedyna wybrała inną ścieżkę kariery i nie została prawniczką, jak jej rodzice i starsze siostry. Rose wkrótce ma zostać żoną mężczyzny, który - jak twierdzi Nina - jest homoseksualistą. Tak więc każda z sióstr ma swój własny bagaż doświadczeń, każda zmaga się ze swoimi własnymi problemami i demonami. Jak w życiu.

Przyglądając się trudnemu i skomplikowanemu światu biznesu rozwodowego serial “Rozstania” tak naprawdę opowiada o sile rodziny, o nierozerwalnej mocy jej więzów, o miłości, lojalności, ale też o utracie zaufania i trudach zamykania życiowych etapów. Obserwujemy w nim na przykładzie innych, jak ludzkie jest popełnianie błędów, jak potrafimy być omylni i słabi w zderzeniu z nagłymi porywami serca, jak niekończący się jest konflikt między tym co racjonalne, a tym co emocjonalne, tym co podpowiada serce i tym co nakazuje rozum, w szczególności gdy w grę wchodzi miłość, związki czy rodzicielstwo.

„Rozstania” zdobyły widownię 6 milionów widzów w Wielkiej Brytanii, a tym samym stały się trzecią najwyższą ocenianą produkcją BBC w 2018 roku.

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według gwiazd

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×