"Rybka canero". Nowy Teatr Telewizji Juliusza Machulskiego w gwiazdorskiej obsadzie

„Rybka canero” to po trosze komedia omyłek, po trosze studium naszych najnowszych zachowań, a trochę kryminalne śledztwo pełne zagadek. Śmieszne i straszne zarazem. Zabawne i szybkie dialogi, satyryczne portrety postaci, błyskotliwa obserwacja obyczajowa – to wszystko sprawia, że autorski spektakl Juliusza Machulskiego jest niezwykle udaną kryminalną komedią rodzinną. Premiera widowiska już w poniedziałek, 7 września o godzinie 20.25 na antenie TVP1.

Multimedia

Akcja sztuki rozgrywa się w willi profesora Stefana Vogla w trakcie stypy, która jest rodzinną uroczystością po jego tajemniczej i nagłej śmierci. Jego syn Ignacy Vogel, właściciel oficyny wydawniczej, ma na głowie masę problemów: po pierwsze musi przyjąć gości zmarłego profesora, po drugie jego córka Marianna - słynna serialowa celebrytka, jest w zaawansowanej ciąży i właśnie oczekuje rozwiązania. Po trzecie jego żona Klara chce się z Ignacym rozstać, a kruche zawieszenie broni trwa tylko na czas stypy. Po czwarte szwagier Ignacego, brat Klary Bolo, nie dość, że przyjeżdża na stypę z narzeczoną Joanną o podejrzanej proweniencji, to jeszcze zamęcza gości nieznośną manierą mówienia rymowankami. Jak by tego było mało, syn Ignacego i Klary Zenon ma problemy osobowościowe i planuje gejowski coming out, w czym wspiera go jego partner Staś.

Jest jeszcze zwariowana matka Ignacego Eliza, która dziwnie się zachowuje od śmierci męża. Dodatkowo Ignacego zamęcza wpraszający się na stypę Olivier, domniemany ojciec dziecka Marianny i niezrealizowany pisarz. Jego związki z rodziną, jak i innych postaci, okażą się nie takie, jakie się wydają. Czy z taką rodzinną menażerią Ignacy wytrzyma? Kto okaże się tytułową rybką canero, którą da się zauważyć dopiero jak ci wyżre wszystko od środka?

I gdy nagle jeszcze zjawi się para inspektorów z policji kryminalnej Zaremba i Kolski w celu rozwikłania tajemnicy śmierci profesora, uroczystość zmieni się w regularną kobrę. Czy skończy się tylko na jednej niewyjaśnionej śmierci?

Autor i reżyseria: Juliusz Machulski
Zdjęcia: Krzysztof Buchowicz
Scenografia: Wojciech Żogała
Kostiumy: Ewa Machulska
Muzyka: Piotr Majchrzak
Dźwięk: Jerzy Orlecki

Obsada: Andrzej Zieliński (Ignacy Vogel), Ewa Wiśniewska (Eliza Vogel), Jan Englert (Profesor Stefan Vogel), Agnieszka Wosińska (Klara Vogel), Aleksandra Domańska (Marianna Vogel), Cezary Pazura (Bolo Lachowicz), Katarzyna Warnke (Joanna Peterko), Piotr Głowacki (Olivier Romiasz), Dawid Ogrodnik (Zenon Vogel), Bartosz Porczyk (Stanisław Katadreuffe), Maja Ostaszewska (komisarz Kaja Zaremba), Cezary Kosiński (aspirant Roch Kolski)

"Rybka canero" już 7 września o godzinie 20.25 na antenie TVP1

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×