"Rysa". Maciej Zakościelny wraca na mały ekran. Zagrał w nowej produkcji AXN! Poznajcie bliżej serialowego Piotra

Już niebawem premiera serialu "Rysa", w którym zagrał Maciej Zakościelny. W kogo tym razem wcielił się popularny aktor, znany m.in. z "Czas Honoru" i "Diagnozy"? Poznajcie bliżej serialowego Piotra.

Multimedia

O czym jest "Rysa"?

Serial "Rysa" to pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, która jest połączeniem kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

Na ekranie zobaczymy m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Janusza Chabiora, Kingę Preis, Dawida Ogrodnika, Mariusza Ostrowskiego i Zbigniewa Zamachowskiego. Premiera serialu "Rysa" we wtorek 13 kwietnia o godz. 22:00. Kolejne odcinki w każdy wtorek o 22:00 w AXN.

Julia Kijowska i Dawid Ogrodnik gwiazdami nowego serialu AXN i Polsatu! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Jednym z bohaterów serialu "Rysa" jest Piotr Wasilewski, w którego wcielił się Maciej Zakościelny. Co wiemy o jego postaci?

Piotr to partner Moniki, znają się od około roku. Choć Piotr chciałby, żeby ich relacja się rozwinęła, Monika unika większego zaangażowania. Spotykają się jednak regularnie. Wasilewski prowadzi własną agencję reklamową, jest kreatywny, ma intuicję. W życiu zawodowym stroni od rozgłosu, w Internecie próżno szukać jego zdjęć, jest bardzo skryty, chroni prywatność. Piotr jest zrównoważony, delikatny, empatyczny.

Nie można odmówić mu inteligencji i błyskotliwości, ale jest też bardzo przewidywalny, schematyczny w swoich działaniach. Dba o Monikę, jest wobec niej bardzo opiekuńczy, ale kiedy Brzozowska sugeruje mu, że potrzebuje przestrzeni, odsuwa się na bok. Wspiera policjantkę, gdy w jej życiu pojawiają się problemy. Piotr skrywa jednak pewną tajemnicę.

O Macieju Zakościelnym:

Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył Państwową Szkole Muzyczną I i II go stopnia im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. W 2004 roku na łódzkim festiwalu szkół teatralnych otrzymał nagrodę za ruch sceniczny i ekspresję. Był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Aktualnie współpracuje z Och-Teatr.

Ma na swoim koncie wiele ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, współpracuje z Teatrem Telewizji. Znany jest m.in z takich produkcji jak: „Tylko mnie kochaj” „Kryminalni”, „Nightwatching”, „Czas Honoru”, „Strażacy”, „Listy do M. 2”, „Dywizjon 303”, „Diagnoza”. W 2020 roku premierę miał film z jego udziałem, „Jak zostać gwiazdą”. Występuje również w rolach dubbingowych.

"Kryminalni" mają 15 lat! Jak zmienili się aktorzy grający główne role?Zobacz więcej

Jego ogromną pasją jest muzyka - gra na skrzypcach, jest współtwórcą i współproducentem projektu muzycznego poświęconego Carmen Moreno, polskiej królowej swingu. Wystąpił dwukrotnie na Festiwalu Jazz Jamboree. Jest współzałożycielem Fundacji artystycznej Kalinowe Serce.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Google

    < Google będzie płacić konsekwentnie od 27485 do 29658 dolarów za zrobienie zdjęcia w Internecie z domu. Dołączyłem do tej akcji 2 miesiące temu i zarobiłem 31547 $ w moim pierwszym miesiącu k z tej akcji h. Mogę powiedzieć, że moje życie uległo całkowitej poprawie! Przyjrzyj się temu, co robię .....> www.works79.com

    01.04.2021 05:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×