Sąd zablokował dystrybucję filmu "Jesteś Bogiem". Dlaczego?

Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał wstrzymać dystrybucję filmu "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida z powodu naruszenia praw osobistych Krzysztofa Kozaka.

O tym, że Krzysztof Kozak, szef wytwórni RRX Desant (który miał być wydawcą pierwszej płyty Paktofoniki) miał pretensje do twórców filmu, wiadomo było niemal od dnia premiery filmu. Stwierdził, że w "Jesteś Bogiem" został pokazany w sposób nieprawdziwy i krzywdzący (jako człowiek, który nie wywiązuje się z zawartych wcześniej umów), twierdził, że sceny te mijały się z prawdą.

I tak jak wcześniej zapowiadał, postanowił wystąpić na drogę sądową.

 • W 90 procentach filmowy obraz mojej osoby odbiega od prawdy i nie mogłem przejść obok tego obojętnie - powiedział Krzysztof Kozak dla portalu tvn24.pl.

W odpowiedzi na pozew Krzysztofa Kozaka, Studio Filmowe Kadr (producent filmu "Jesteś Bogiem") wystosowało oświadczenie, w którym pisze m.in. o tym, że: "fabuła filmu, choć oparta na faktach, stanowi artystyczną interpretację zdarzeń, losów i postaci w nim przedstawionych".

W ramach zabezpieczenia powództwa, sąd ograniczył dystrybucję filmu na pół roku, co oznacza, że "Jesteś Bogiem" nie można przez 6 miesięcy oglądać poza kinem. Czyli w ciągu najbliższych miesięcy film nie trafi na nośniki DVD czy Blu-ray.

Ponadto przed każdym seansem filmu ma pojawiać się oświadczenie, w którego treści przeczytamy: "W związku z wytoczeniem przez Krzysztofa Kozaka powództwa o ochronę dóbr osobistych producent i dystrybutor filmu "Jesteś Bogiem" informują, iż przedstawienie postaci Krzysztofa Kozaka w filmie może potencjalnie stanowić naruszenie jego dóbr osobistych".

Źródło: dziennikzachodni.pl

Komentarze

Skomentuj
 • reabf (gość)

  hahahahha. czytając tę głupotę posikałam się. hahahhah. jak można być takim cweluchem? ty Kozak masz prze***. bo niby ktoś naruszył Twoje dobra osobistego? i co ? wiele rzeczy nie jest ukazanych tak jak było. a Ty odpie*dalasz cyrki. tu się jeb*ij. -.-

  Edytowany przez moderatora: 2012-11-14 07:24

  13.11.2012 22:15
 • refdk (gość)

  po*ebało ich ku*wa.?

  13.11.2012 22:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×