"Sanditon". Ekranizacja ostatniej, niedokończonej powieści Jane Austen już wkrótce w TVP2. Kiedy premiera? O czym będzie?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów seriali kostiumowych i brytyjskiego akcentu. Już niedługo będziemy mieli okazję oglądać "Sanditon", serial oparty na rękopisie Jane Austen. Ekranizacja powieści wkrótce pojawi się na antenie TVP2. Kiedy premiera?

Multimedia

"Sanditon" - kiedy premiera?

"Sanditon" to ośmioodcinkowy kostiumowy serial dramatyczny, który powstał na podstawie niedokończonego rękopisu znanej pisarki, Jane Austen, autorki "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej". Serial będzie emitowany codziennie, od poniedziałku do piątku, o godzinie 21:55 na TVP2. Premiera pierwszego odcinka już w piątek, 12 lutego 2021 roku!

"Sanditon" - fabuła

Wyzwania przeniesienia na mały ekran niedokończonej historii stworzonej przez niezwykle utalentowaną pisarkę podjął się wielokrotnie nagradzany scenarzysta Andrew Davies. Tytułowe Sanditon to miejsce, które szybko i dynamicznie się zmienia. Ta niegdyś senna wioska rybacka przekształca się w modny kurort. W podobny sposób zmienia się również spontaniczna i oryginalna dziewczyna z prowincji – Charlotte Haywood. Panna Haywood rezygnuje z wiejskiej sielanki, by wieść pełne intryg i romansów życie w nadmorskiej miejscowości.

Świetny brytyjski serial kostiumowy w ofercie TVP VOD! W roli głównej Theo James!Zobacz więcej

Pełna zwrotów akcji historia odkrywa ukryte motywy postaci łączących swoje interesy z komercyjnym sukcesem nowo powstałego kurortu. Na przemianie charakteru ich rodzinnej miejscowości z pewnością zyskali przedsiębiorca wizjoner Tom Parker, czarnoskóra dziedziczka panna Lambe, czy charyzmatyczny i skomplikowany Sidney Parker. W ich towarzystwie młoda Charlotte wkracza na drogę ku odkryciu samej siebie, jednocześnie poszukując miłości na swoich własnych zasadach.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Kasia (gość)

    No i nie puszczają dzisiaj, przynajmniej tak wynika z programu TV. O co chodzi?

    12.02.2021 17:20
  • Gość (gość)

    Niby Telewizja POLSKA, a połowa seriali, które są tam emitowane, jest zagraniczna. Polskie przerywają, zawieszają, opóźniają, nie dokańczają, ale rosyjskich i tureckich jest mnóstwo. Jakoś w Polsacie i TVNie potrafią emitować prawie same polskie seriale, chociaż oni nie nazywają się Telewizja POLSKA.

    20.01.2021 10:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×