Ścigani - film, recenzja, opinie, ocena

Dodge (Stephen Baldwin) jest hakerem, który za kradzież sporych pieniędzy z kont międzynarodowej korporacji trafia do więzienia.

Multimedia

NASZA OCENA: 3/5

Jego towarzyszem niedoli okazuje się policjant Piper (Laurence Fishburne), jak twierdzi niesłusznie skazany. Podczas pracy poza terenem więzienia podejmują ryzykowną ucieczkę. Nie ułatwia im jej to, że są skuci jednym łańcuchem, ale dzięki kilku brawurowym decyzjom - m.in. skok z mostu do rzeki - umykają pogoni. Później na swojej drodze spotykają Corę (Salma Hayek), która zaczyna im pomagać. A potrzebują pomocy, bo tropi ich nie tylko policja, ale również kubańska mafia, która chce zdobyć dyskietkę, na której Dodge zapisał ważne dane. Na dodatek okazuje się, że w sprawę zamieszani są wyżsi urzędnicy państwowi…

Kevin Hooks nie miał ambicji realizacji oryginalnej czy ambitnej produkcji i nie ukrywał, że jego celem było zrobienie po prostu solidnego filmu rozrywkowego. I udało mu się. A w "Ściganych" można też znaleźć wiele odniesień do klasyki filmu sensacyjnego ze słynną "Ucieczką w kajdanach" i "Ściganym" na czele.

pr

Film sensacyjny USA 1996, reż. Kevin Hooks

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×