"Sędzia Anna Maria Wesołowska", czyli sala sądowa na ekranie! Poznaj polskie programy z gatunku court-show! [GALERIA]

Serial "Sędzia Anna Maria Wesołowska" przez wiele lat cieszył się ogromną popularnością! Nie jest to jednak jedyny polski program telewizyjny zrealizowany w tej konwencji! Sprawdź naszą galerię, by poznać pozostałe!

Multimedia

Seriale i programy sądowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. O prawnikach kręci się rozmaite produkcje - komediowe, obyczajowe, thrillery i wiele innych. Również w Polsce powstało wiele produkcji, w których głównymi bohaterami byli właśnie przedstawiciele palestry. Część ukazywała się przez wiele lat i cieszyła się ogromną popularnością.

Najlepsze seriale o prawnikach [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Swojego czasu bardzo popularne były u nas seriale i programy zrealizowane w konwencji court-show, czyli symulacje rozprawy sądowej. Do takich produkcji należały takie seriale jak "Sędzia Anna Maria Wesołowska" czy "Sąd rodzinny" emitowane w telewizji TVN w latach 2006-11. Co ciekawe, nie są to jedyne tego typu produkcje, które wyświetlano w polskiej telewizji.

Formuła court-show powstała w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy program telewizyjny zrealizowany w tej konwencji to "Court of Current Issues", który trafił na ekrany amerykańskich telewizorów już w 1948 roku! W USA sądzono, że produkcje tego typu mają nie tylko walory rozrywkowe, lecz mogą być także przydatne w edukowaniu sędziów przysięgłych.

Programy tego gatunku zyskały później jednak popularność w Europie, mimo że w większości europejskich krajów nie funkcjonuje instytucja ławy przysięgłych. Court-shows powstawały m. in. w Niemczech, gdzie tego typu program zadebiutował w latach 60. Pierwszym polskim programem zrealizowanym w takiej konwencji był "Werdykt", który pojawił się w ramówce telewizji Polonia 1 już w 1998 roku!

Gwiazda TVN trafi do więzienia? Zobacz więcej

Przeglądając naszą galerię dowiecie się więcej o polskich programach zrealizowanych w tej konwencji! Chcielibyście by seriale takie jak "Sędzia Anna Maria Wesołowska" wróciły do polskiej telewizji?

Zobacz galerię

Anna Maria Wesołowska o programie "Wesołowska i mediatorzy"

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×