"Selekcja". Bohaterowie "Policjantek i policjantów", "Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny" i "Pierwszej miłości" razem w akcji! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Ulubieni bohaterowie dwóch serialowych hitów Czwórki - "Policjantek i Policjantów" oraz "Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego" – pojawią się razem w nowym filmie fabularnym "Selekcja" oraz jego kontynuacji, "Selekcja: Odwrócony".

Multimedia

W konwencji kina akcji z rozbudowanymi wątkami kryminalnymi filmy "Selekcja" i "Selekcja: Odwrócony" opowiadają o kulisach pracy antyterrorystów i tajnych operacji. W obsadzie – obok Mariusza Węgłowskiego (Białach) i Michała Mrozka (Walczak) – zobaczymy m.in. Łukasza Garlickiego, Bartka Piekarskiego, Barbarę Kurzaj, Macieja Kowalika, Izabellę Bukowską-Chądzyńską i Macieja Tomaszewskiego.

Białach zostanie antyterrorystą? Twórcy "Policjantek i policjantów" przygotowali film! Kiedy premiera w telewizji? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Punktem wyjścia "Selekcji" jest akcja antyterrorystów związana z napadem na dom wrocławskiego biznesmena. O zdradę, która pokrzyżowała szyki komandosom, oskarżony zostaje nowo przyjęty członek jednostki. Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski), poproszony o pomoc w udowodnieniu niewinności młodego antyterrorysty, dokonuje zaskakującego odkrycia i razem z Kubą Walczakiem (Michał Mrozek) podejmuje trop prowadzący znacznie wyżej.

Echa tej sprawy i drugie dno niektórych związanych z nią wydarzeń znajdziemy w "Selekcji – Odwrócony", osnutej wokół tajnej operacji działającego pod przykryciem agenta (Maciej Kowalik). Przeniknął on do grupy przestępczej stojącej za napadem z „Selekcji”, a jego misję koordynowała znajoma Walczaka (Barbara Kurzaj), nie wiedząc, że istnieją powiązania, przez które cała operacja może się obrócić przeciw niej i jej agentowi. Walczak ma nadzieję, że ustalenia jego śledztwa pomogą ukarać prawdziwych winnych.

Autorami scenariuszy są Błażej Przygodzki ("Selekcja") i Przemysław Hoffmann ("Selekcja: Odwrócony"), a reżyserem obu filmów jest Jakub Miszczak. Za ich produkcję w ATM Grupie odpowiada Monika Galliot Salińska.

Zobacz galerię

"Selekcja" – niedziela, 23 września, godz. 20

Do rezydencji bogatego wrocławskiego biznesmena włamują się bandyci. Zanim zdążą uciec, zostają zlikwidowani przez wezwanych na miejsce antyterrorystów. Następnego dnia okazuje się, że nie wszystko poszło tak dobrze, jak by się wydawało. Przestępcy zakpili z policji i są ciągle o krok przed wymiarem sprawiedliwości.

O ostrzeżenie przestępców i współpracę z mafią zostaje oskarżony młody komandos, Wojtek Niedźwiedzki. Murem staną za nim nie tylko jego koledzy z elitarnej jednostki, ale również były członek tej formacji, Mikołaj Białach, prywatnie ojciec chrzestny Wojtka. Czasu na uratowanie chłopaka jest bardzo mało, a trop, który poszukując prawdziwych winnych znajduje Białach, wiedzie znacznie wyżej. Kolejne, coraz bardziej niepokojące wątki łączące się z tą sprawą odkrywa Kuba Walczak z wydziału kryminalnego. Jednocześnie Mikołaj sam może mieć kłopoty w pracy, po tym jak podczas rutynowej interwencji na patrolu z Olą Wysocką znalazł na przystanku swojego kompletnie pijanego przełożonego. Inspektor z Komendy Głównej za wszelką cenę będzie chciał nie dopuścić, żeby sprawa wyszła na jaw.

Przez pryzmat pokazanej historii film opowiada o losach polskiej elity policyjnej, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego – o ludziach, którzy tam wstępują, ich motywacjach, akcjach, morderczych treningach, przyjaźni i poświęceniu.

Akademia Policyjna - nowy świat w serialu. Co się wydarzy? [ZWIASTUN]Zobacz więcej

"Selekcja: Odwrócony" – niedziela, 30 września, godz. 20

Z Odry zostają wyłowione zwłoki nieznanego mężczyzny. Precyzyjny strzał w głowę oraz ciało obciążone kamieniami wskazują, że padł ofiarą mafijnych porachunków. Co gorsza, denat miał związek z lokalnymi strukturami partyjnymi. Sprawę prowadzi Kuba Walczak z wrocławskiego Wydziału Kryminalnego. Natychmiast orientuje się, że jego śledztwo łączy się z operacją jego znajomej, Marii Zachary, oficer wrocławskiej delegatury CBŚP.

Zachara oraz jej działający pod przykryciem agent, Bury, rozpracowywali niebezpieczną grupę przestępczą pod kierownictwem Barbary Radwaniec, której prawą ręką jest gangster Maksym. Ilość zebranego materiału operacyjnego jest tak duża, że tylko kwestią czasu było, kiedy przestępcy zostaną zatrzymani. Co mogło pójść nie tak?

Wszystko.

Historia opowiedziana w filmie jest uzupełnieniem wydarzeń przedstawionych w „Selekcji”. Tym razem przyjrzymy się działaniom wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci w tajnych misjach, prostytutki, wielkie pieniądze i lista haków na lokalnych biznesmenów. Dobro mieszające się ze złem oraz uczciwość i przyjaźń policjantów, którzy płacą najwyższą cenę za swoje poświęcenie. A wszystko to okazuje się niewystarczające, gdy w grę wchodzą związki świata przestępczego z ludźmi na najwyższych szczeblach władzy.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×