Serial "Miasteczko Wayward Pines" od 14 maja w FOX

Thriller psychologiczny "Miasteczko Wayward Pines" z Mattem Dillonem od czwartku, 14 maja w FOX.

Multimedia

Tajny agent Ethan Burke (nominowany do Oscara Matt Dillon, „Miasto gniewu”, „Wyrzutki”, „Dzikie żądze”) udaje się do idyllicznego miasteczka o nazwie Wayward Pines, w Idaho, w poszukiwaniu dwóch zaginionych agentów federalnych. Burke to jeden z najlepszych tajnych agentów z oddziału w Seattle i to właśnie on najlepiej znał zaginioną agentkę Kate Hewson (Carla Gugino, „Strażnicy”, „Ekipa”). Ethan i Kate byli nie tylko partnerami w pracy, ich związek niemal zniszczył małżeństwo Burke’a.

Gdy w samochód Ethana uderza rozpędzona ciężarówka sprawy zaczynają przybierać coraz dziwniejszy obrót. Agentowi udaje się przeżyć wypadek, ale chwilę później traci przytomność i budzi się w szpitalu w Wayward Pines, gdzie przy jego łóżku czuwa groźna, nieprzewidywalna siostra Pam (w tej roli laureatka Oscara i Złotego Globu, Melissa Leo, „Fighter”, „Rzeka ocalenia”). Szybko okazuje się, że Pam zdecydowanie bardziej woli zadawać ból niż go uśmierzać, co sprawia, że momentalnie staje się wrogiem numer jeden Ethana. Mężczyzna nie podejrzewa jednak, iż rola pielęgniarki w życiu miasteczka jest ważniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Gdy w Wayward Pines tajemnica goni tajemnicę, Ethan coraz poważniej zaczyna zastanawiać się, czy przypadkiem nie oszalał. Burke musi stawić czoła tajemniczemu i charyzmatycznemu doktorowi Jenkinsowi (nominowany do Emmy Toby Jones, „Dziewczyna Hitchcocka”, „Harry Potter”), psychiatrze, który opiekuje się nim w szpitalu w Wayward Pines. Ethan zaczyna również poznawać kolejnych mieszkańców miasteczka, w tym twórcę zabawek Harolda Ballingera (Reed Diamond, „24 godziny,” „Wiele hałasu o nic”) oraz barmankę Beverly (nominowana do Oscara i Emmy Juliette Lewis, „Urodzeni mordercy”, „Przylądek strachu”), która w równym stopniu jak on nie ufa Wayward Pines.

CZYTAJ TAKŻE: GLOBALNA PREMIERA SERIALU "WAYWARD PINES" W FOX NAJBARDZIEJ OCZEKIWANE SERIALE 205 ROKU! [WIDEO]

Tymczasem w Seattle żona Ethana, Theresa Burke (Shannyn Sossamon, „40 dni i 40 nocy”, „Kochanki”, „Jak to się robi w Ameryce”), niegdyś stażystka tajnych służb, dowiaduje się od szefa męża - Adama Hasslera (Tim Griffin, „Główny podejrzany”), o tajemniczym zaginięciu Ethana i postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie, a towarzyszyć jej będzie nastoletni syn, Ben (Charlie Tahan, „Charlie St. Cloud”).

W tym samym czasie na drodze Ethana stają wojowniczy mieszkańcy miasteczka, w szczególności szeryf Arnold Pope (nominowany do Oscara Terrence Howard, „Miasto gniewu”, „Imperium”), który z niechęcią odnosi się do węszącego na jego terenie tajnego agenta. W prowadzonym przez Ethana śledztwie mnożą się kolejne pytania, z których każde prowadzi do najważniejszego: „Co jest nie tak z miasteczkiem Wayward Pines?”

Serial „Miasteczko Wayward Pines” oparty został na bestsellerowej powieści Blake’a Croucha, a wyreżyserowany przez mistrza suspensu, M. Nighta Shyamalana („Szósty zmysł”, „Znaki”). Jest to niezwykle emocjonujący dziesięcioodcinkowy thriller psychologiczny, odwołujący się do klasyki gatunku, „Miasteczka Twin Peaks”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×