Serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów" od 12 grudnia w Fokus TV

Serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów" to jedna z największych europejskich produkcji serialowych, która zabiera widzów w sam środek malowniczego włoskiego renesansu, by przedstawić historię rodziny Borgiów, odpowiedzialnej za jeden z najbardziej burzliwych rozdziałów w historii Kościoła.

Multimedia

Borgiowie, pod wodzą żądnego władzy Rodriga, niczym współczesna mafia, korumpują, zastraszają, kuszą i zabiją, by zdobyć tron Stolicy Apostolskiej, rządzić Włochami oraz prowadzić własną politykę w Europie.

Kiedy w 1492 roku staje się jasne, że życie papieża Innocentego VIII (Udo Kier) zbliża się do końca, o Tron Piotrowy zaczynają walczyć najpotężniejsze włoskie rody. Wśród faworytów znajduje się m.in. przedstawiciel hiszpańsko-włoskiego klanu kardynał Rodrigo Borgia (John Doman). To on okazuje się najbardziej skuteczny w politycznej rozgrywce, bez wahania sięgając po intrygi i przekupstwo. Już wkrótce przyjmie imię papieża Aleksandra VI i przy pomocy trójki swoich dzieci – Juana (Stanley Weber), Cezara (Mark Ryder) i Lukrecji (Isolda Dychauk), umacniać będzie swoją władzę.

Rodrigo, oskarżany o korupcję, nepotyzm, upodobanie do przepychu, skłonność do okrucieństwa i kazirodztwo, był w pewnym sensie idealnym produktem epoki. Pod koniec XV wieku Rzym przeżywa bowiem prawdziwy rozkwit kultury i sztuki, a zarazem bezprecedensowy upadek obyczajów, skutkujący jawną rozpustą i bezprawiem na szczytach władzy. Z jednej strony - Michał Anioł, Rafael i Leonardo Da Vinci tworzą genialne dzieła, z drugiej – włoskie księstwa toczące między sobą podjazdowe wojny stawiają kraj na krawędzi anarchii.

Nowy papież zmagać się musi ze spiskującymi kardynałami i książętami, groźbą wojny z Francją, ale także napięciami wewnątrz własnej rodziny. Ukochany syn Juan, przejawiający psychopatyczne skłonności, rywalizuje zaciekle z młodszym bratem – Cezarem, w którym żarliwa wiara sąsiaduje z porywczym charakterem. Lukrecja, swatana przez ojca z kolejnymi kandydatami w imię celów strategicznych, stopniowo traci swój młodzieńczy idealizm, ucząc się, jak potężnym narzędziem polityki jest seks.

Oszałamiający rozmachem historyczny serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów" jest koprodukcją francusko-niemiecko-czesko-włoską, z międzynarodową obsadą. Zdjęcia inspirowane renesansowym malarstwem powstały w Pradze, zaś autorem scenariusza jest laureat nagrody Emmy, amerykański scenarzysta, Tom Fontana. Jak mówi główny reżyser serii, pochodzący z Niemiec Oliver Hirschbiegel („Upadek”, „Eksperyment”) - 90 proc. prezentowanych w serialu wydarzeń jest udokumentowana historycznie, a sama opowieść jest jak „sex, drugs and rockendroll” epoki renesansu. Są tu orgie, polityka, religia, morderstwa, dramatyczne zwroty akcji i wielkie namiętności. Prawdziwa historia opowiedziana w iście szekspirowskim stylu.

"Prawdziwa historia rodu Borgiów" od 12 grudnia, w piątki i soboty, o godz. 23.00 na antenie FOKUS TV.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×