Seriale animowane dla dorosłych. "Simpsonowie" i "South Park" to nie wszystko! [TOP15]

Animacja nie musi być wyłącznie dla dzieci! W naszej galerii znajdziecie 15 seriali animowanych, których zdecydowanie nie należy pokazywać dzieciom! "Simpsonowie", "Rick and Morty" i wiele innych! Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Multimedia

Zdecydowanej większości widzów filmy i seriale animowane kojarzą się głównie z najmłodszą widownią. Jednak ci, którzy myślą, że kreskówki przeznaczone są wyłącznie dla najmłodszych, zdecydowanie są w błędzie!

Najlepsze programy dla beki! Co obejrzeć w TV dla poprawy humoru?Zobacz więcej

Od kilkunastu lat bardzo intensywnie rozwija się bowiem rynek animowanych produkcji zdecydowanie przeznaczonych dla widzów dorosłych. Szlak dla późniejszych seriali przetarł kultowy już serial "Simsponowie", który na ekranach telewizorów pojawił się w 1989 roku, czyli już 30 lat temu!

Amerykańskie seriale animowane dla dorosłych

Prym w tworzeniu takich produkcji zdecydowanie wiodą Amerykanie. Poza wspomnianymi już wcześniej "Simpsonami", to właśnie oni wprowadzili na rynek takie hity jak "Futurama", "South Park" czy "Family Guy: głowa rodziny", które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie i w dużym stopniu przyczyniają się do rozpowszechniania "amerykańskiego stylu życia", którego uosobieniem są bohaterowie kultowych kreskówek.

Oprócz serialu powstanie także gra komputerowa! Netflix podbije targi E3?Zobacz więcej

Polskie seriale animowane dla dorosłych

Takie produkcje powstają również w naszym kraju. Kilka lat temu sporą popularnością cieszył się serial "Włatcy móch", który opowiadał o szalonych przygodach nietypowych uczniów jednej z polskich podstawówek. Najpopularniejszym polskim twórcą animowanych seriali dla dorosłych jest jednak Bartosz Walaszek, który odpowiada za stworzenie takich hitów jak "Kapitan Bomba" czy "Blok ekipa".

Netflix - animacje dla dorosłych

Również Netflix odkrył potencjał drzemiący w animacjach dla dorosłych. Wśród oryginalnych produkcji amerykańskiej platformy zdecydowanie wybija się "BoJack Horseman", ale swoich wielbicieli mają także takie seriale jak "Big Mouth" czy "Paradise PD". Oprócz autorskich produkcji w bibliotece Netfliksa znajdziemy także takie hity jak "Rick and Morty", "Family Guy: głowa rodziny" czy "Death note".

W naszej galerii znajdziecie nasz subiektywny wybór 15 najlepszych seriali animowanych dla dorosłych, w którym uwzględniliśmy zarówno produkcje polskie, jak i zagraniczne! Sprawdźcie koniecznie!

Seriale nagrodzone Emmy. "Gra o tron" zebrała najwięcej statuetek? Które produkcje były doceniane najczęściej?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Najlepsze seriale zagraniczne według gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×