Seriale nagrodzone Emmy. "Gra o tron" zebrała najwięcej statuetek? Które produkcje były doceniane najczęściej?

Nagrody Emmy nie bez racji są nazywane "telewizyjnymi Oscarami". W ostatnich latach najwięcej nagród zgarnęła "Gra o tron", ale wcześniej amerykańska akademia telewizyjna doceniła też wiele innych świetnych produkcji. Znajdziecie je w naszej nowej galerii!

Multimedia

Nagrody Emmy przyznawane są przez amerykańskie akademie telewizyjne od 1949 roku i często nazywane są telewizyjnymi Oscarami. Początkowo przyznawano je tylko w sześciu kategoriach, a w dzisiejszych czasach ich liczba wzrosła do kilkudziesięciu, dla których funkcjonują osobne gale, do których należą m. in. Primetime Emmys, Daytime Emmys czy Sports Emmys.

Nagroda Emmy w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny"

W dalszym ciągu jedną z najważniejszych kategorii, w której przyznawana jest nagroda Emmy jest ta, w której wyłoniony jest najlepszy serial dramatyczny. W ostatnich latach jesteśmy świadkami zdecydowanej dominacji hitowego serialu "Gra o tron", który aż trzykrotnie sięgnął po tą najbardziej prestiżową statuetkę. Wcześniej jednak nagroda ta trafiła w ręce twórców takich hitów jak "Rodzina Soprano", "Zagubieni" czy "Przystanek Alaska".

10 najlepszych seriali 2018 roku według amerykańskich ekspertów. Są zaskoczenia? [GALERIA]Zobacz więcej

Statuetka Emmy w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" po raz pierwszy przyznana została w 1966 roku. Wówczas nagrodą tą uhonorowany został serial "Ścigany" opowiadający historię doktora Richard Kimble, który został niesłusznie oskarżony o zamordowanie własnej żony. Serial ten był popularny również w Polsce, a w latach 90. doczekał się remake'u z Harrisonem Fordem i Tommym Lee Jonesem w rolach głównych.

W naszej galerii znajdziecie seriale, które zdołały zdobyć nagrodę Emmy w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny". W naszym zestawieniu uwzględniliśmy wszystkich zwycięzców od lat 90. aż po dzień dzisiejszy! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Nie tylko "The Crown"! Sprawdź TOP10 seriali o królach i królowychZobacz więcej

Najlepsze seriale zagraniczne według gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×