Seriale nagrodzone Złotym Globem. Od "Twin Peaks" do "The Americans" - jakie seriale zdobyły tę prestiżową statuetkę?

Od 1962 roku na ceremonii wręczania Złotych Globów przyznaje się statuetkę w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny". Kto w ostatnich latach otrzymał to wyróżnienie? Sprawdź koniecznie w naszej galerii!

Multimedia

Złote Globy to druga po Oscarach najważniejsza nagroda filmowa na świecie! Filmy nagrodzone Złotym Globem bardzo często zyskują ważne miejsce w historii kina i na długo zapadają w pamięci widzów. Warto jednak zauważyć, że ta prestiżowa nagroda jest także przyznawana serialom!

Co by było, gdyby serial został nakręcony 25 lat później? Losy przyjaciół wyglądałyby inaczej!Zobacz więcej

Złoty Glob w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny"

Statuetka Złotego Globu w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" jest przyznawana od 1962 roku. Jako pierwsza nagrodzona została amerykańska produkcja pt. "The Dick Powell Show". W ciągu następnych kilkudziesięciu lat statuetka Złotego Globu trafiła do wielu kultowych produkcji, wśród których warto wymienić takie hity jak "Columbo", "Kojak", "Dynastia", "Napisała: Morderstwo", "Twin Peaks", "Z Archiwum X" czy "Breaking Bad".

Seriale nagrodzone Emmy. "Gra o tron" zebrała najwięcej statuetek? Które produkcje były doceniane najczęściej?Zobacz więcej

"Gra o tron" - największy przegrany

"Gra o tron" to zdaniem wielu najlepszy serial XXI wieku. Wysokobudżetowa produkcja HBO była pięciokrotnie nominowana do Złotego Globu, lecz ani razu nie zdobyła statuetki dla najlepszego serialu. "Gra o tron" przegrała z takimi serialami jak "Homeland", "Mr. Robot", "The Crown", "Opowieść podręcznej" czy mniej znany w Polsce "The Affair. Honor serialu obronił jedynie Peter Dinklage, który w 2012 został nagrodzony w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym".

W naszej galerii znajdziecie wszystkich laureatów Złotego Globu w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny" od roku 1990 aż po dzień dzisiejszy! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Najlepsze seriale zagraniczne według gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×