Seriale o narkotykach, czyli co łączy "Narcos", "Ślepnąc od świateł" i... sprawdź, co jeszcze! [RANKING]

Narkobiznes od wielu lat rozpala wyobraźnię filmowców. Przed Wami dziesięć seriali o narkotykach, które zdecydowanie warto obejrzeć. Sprawdźcie naszą galerię!

Multimedia

Przestępczość narkotykowa to jeden z najbardziej dochodowych i niebezpiecznych fenomenów współczesnego świata. Dochody narkobiznesu liczone są w miliardach dolarów, a wpływy karteli narkotykowych sięgają wyżyn światowej polityki. Nic więc dziwnego, że narkobiznes często staje się tematem hitowych filmów i seriali. Liczba motywów, które można wykorzystać na ekranie jest ogromna - przemoc, akcja, pieniądze, władza, dylematy moralne i wiele wiele innych. Każdy filmowiec znajdzie coś dla siebie.

Najlepsze seriale 2018 roku. Co było hitem? [LISTA AKTUALIZOWANA]Zobacz więcej

Seriale o narkobiznesie - Netflix

W ostatnich latach powstało mnóstwo seriali, które w jakimś zakresie odnosiły się do przestępczości narkotykowej. Wiele ma już status produkcji kultowych. Netflix specjalizuje się w opartych na faktach serialach biograficznych - takich jak "Narcos" czy "El Chapo". Inne produkcje, przykładowo kultowe "Breaking Bad", opisują wydarzenia w pełni fikcyjne. Różne są także perspektywy. Niektóre seriale, na przykład "Policjanci z Miami" opisują narkobiznes z perspektywy stróżów prawa. Inne przyjmują perspektywę osób uwikłanych w ten proceder - tak jest w serialu "Ozark".

Seriale o narkobiznesie - Europa

Seriale o narkotykach powstają na całym świecie. Większość kultowych produkcji powstała w USA, ale bardzo dobre seriale o narkobiznesie powstają również w Europie. Za przykład może tu posłużyć hiszpański serial "Kokainowe wybrzeże" albo najnowsza polska produkcja HBO, czyli "Ślepnąc od świateł", w której głównym bohaterem jest dealer narkotyków, Kuba (Kamil Nożyński).

W naszej galerii znajdziecie subiektywny wybór 10 seriali o narkotykach, które z pewnością warto obejrzeć!

Historia bossa mafii, polskie perełki oraz walka o Żelazny Tron na ekranie. Oto najlepsze seriale HBO! [GALERIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Najlepsze seriale Netflix

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×