Seweryn Krajewski obchodzi 75. urodziny. Na scenie odnosił sukcesy, jednak w życiu osobistym przeżywał dramaty! Lata temu zginął jego sześcioletni syn!

Seweryn Krajewski to jedna z największych legend polskiej muzyki. Artysta jest autorem wielu ponadczasowych utworów, które sprawiają, że od lat na naszych ciałach pojawiają się ciarki. Teraz muzyk obchodzi 75. urodziny. Zobaczcie, jak się zmieniał!

Multimedia

Seweryn Krajewski na scenie odnosił sukcesy, jednak w życiu osobistym przeżywał dramaty! Lata temu zginął jego sześcioletni syn!

3 stycznia 1947 w Nowej Soli roku urodził się Seweryn Krajewski. Wszechstronny artysta dołączył do zespołu "Czerwone gitary" jeszcze przed osiemnastymi urodzinami i święcił wielkie tryumfy aż do rozpadu zespołu w 1997 roku. "Matura", "Nie zadzieraj nosa", "Anna Maria", "Tak bardzo się starałem", "Dozwolone od lat 18" czy "Płoną góry, płoną lasy", nadal słychać w każdej rozgłośni radiowej.

Seweryn Krajewski skomponował większość utworów "Czerwonych gitar", ale pisał również muzykę do tekstów Agnieszki Osieckiej i Jacka Cygana. Współpracował z takimi gwiazdami, jak Irena Jarocka, Edyta Geppert, Zdzisława Sośnicka, Halina Frąckowiak i Jerzy Połomski. W 1997 roku rozstał się z zespołem i rozpoczął karierę solową. Wydał 9 solowych albumów i zdobył niezliczoną ilość nagród.

Marta Manowska spotyka się z bratem uczestnika 7. edycji programu? Polecieli razem na wakacje?Zobacz więcej

O ile jego życie zawodowe był pasmem spektakularnych sukcesów, o tyle życie prywatne naznaczone było dramatami. W 1990 w wypadku samochodowym zginął sześcioletni syn Maksymilian. Kierowcą była Elżbieta Krajewska, która nie odniosła większych obrażeń. Trudno było im się pogodzić z tą bolesną stratą i z pełnym zaangażowaniem opiekować się starszym synem Sebastianem. W 2017 roku, po niemal czterech dekadach ich małżeństwo przestało istnieć, choć tak naprawdę nie sformalizowali rozwodu. Artysta wyjechał do Stanów Zjednoczonych i ponoć jest w związku z producentką muzyczną.

Autor: AKPA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Eea (gość)

    Masz rację Lena

    03.01.2022 20:22
  • Lena (gość)

    Nie rozumiem dlaczego Obraził się na żonę żadna matka nie chciałaby aby coś się stało swojemu dziecku jak mógł obwiniać Żal mi tej kobiety Bo cierpi podwójnie Bo jeszcze ją zostawił do innej to aż tak Seweryn Krajewski nie cierpiał jak sobie znalazł inną kobietę niech nie udaje

    03.01.2022 15:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×