"Sherlock". Jakie są szanse na kontynuację historii? Na 5. sezon raczej nie ma co liczyć, ale film to nie byłby głupi pomysł!

"Sherlock" jest uważany za jeden z najlepszych seriali detektywistycznych w historii. Pomimo faktu, że od premiery ostatniego odcinka upłynęły już ponad cztery lata, część fanów wciąż liczy na powrót Benedicta Cumberbatcha i Martina Freemana w rolach Sherlocka Holmesa i doktora Johna Watsona. Jak się okazuje, aktorzy niczego nie wykluczają!

Multimedia

"Sherlock" jeszcze powróci?

Część fanów zdaje się w ogóle nie zważać na fakt, że od premiery ostatniego odcinka serialu "Sherlock" upłynęły już ponad cztery lata i wciąż liczy na powrót ulubionych aktorów na mały ekran. Powstanie 5. sezonu serialu jest mało prawdopodobne, jednak odtwórcy głównych ról skłaniają się ku innemu pomysłowi i niczego nie wykluczają!

Najlepsze seriale kryminalne dostępne na Netfliksie, Amazon Prime i nie tylko. Znasz je wszystkie?Zobacz więcej

O to, jakie jest prawdopodobieństwo powstania 5. sezonu serialu, Benedict Cumberbatch i Martin Freeman zostali zapytanie w czasie wywiadu dla serwisu Collider. Odtwórca roli Sherlocka Holmesa stwierdził, że na razie nie ma takich planów, ale jednocześnie podkreślił, żeby "nigdy nie mówić nigdy". Z powodu zaangażowania całej ekipy serialu w inne projekty, bardziej prawdopodobne jest stworzenie filmu kontynuującego historię z serialu niż kolejnego sezonu. Martin Freeman wydaje się być podobnego zdania.

– Tak, myślę, że to możliwe. To mogłoby być bardziej prawdopodobne, tak. Myślę, że wszyscy zostawiliśmy to w takim miejscu, że nie jest to pełna kropka, tylko wielka elipsa czy też wielka pauza. Może to dlatego, że nie chcemy mówić: "O, to już pełna kropka". Nie jestem pewny- przyznał odtwórca roli doktora Watsona.

Zwiastun nowego serialu twórców "Sherlocka"! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!Zobacz więcej

Zwrócił też uwagę na to, jak ważne w jego opinii jest uniknięcie pozostawienia po sobie wrażenia, że serial był zbyt długi.

– Szczerze mówiąc, jestem wielkim zwolennikiem tego, żeby nie przekraczać daty przydatności, w każdym przypadku. Nie nadużywać gościnności. Więc myślę, że musielibyśmy sprawdzić, czy nie nadużyliśmy gościnności, kiedy przyjdzie czas, i czy ludzie nie zajęli się czymś innym. Tak więc – nie wiem.

Naprawdę lubiłem to robić. Jestem bardzo dumny z serialu. To jedna z najlepiej napisanych rzeczy, jakie zrobiłem. To jedna z najlepiej wyreżyserowanych rzeczy, jakie zrobiłem. Naprawdę lubię to robić, ale nie wiem. Trochę czasu minęło. Minęły cztery lata, odkąd pojawił się nowy [sezon]. Tak więc być może bardziej prawdopodobne jest, że to będzie jednorazowe – stwierdził Martin Freeman.

Nawet jeśli "Sherlock" miałby powrócić, to prawdopodobnie nie wcześniej niż za kilka lat, ze względu na wspomniane zaangażowanie twórców w inne projekty.

Serial "Sherlock" jest dostępny na Netfliksie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×