"Sherlock" odcinek 2. Tajemnicze symbole kluczem do wyjaśnienia zagadki bankiera [WIDEO]

W drugim odcinku serialu "Sherlock" będzie się działo! Tym razem główni bohaterowie będą musieli dowiedzieć się, co oznaczają dziwne symbole wymalowane w miejscach, gdzie doszło do przestępstw.

Multimedia

"SHERLOCK" ODCINEK 2. W PIĄTEK, 18.12.2015 O GODZ. 22:15 W TVP2!

W Dwójce drugi odcinek brytyjskiego serialu kryminalnego zainspirowanego opowiadaniami sir Arthura Conan Doyle'a. Holmes (Benedict Cumberbatch) bezbłędnie rozwiązuje kolejną zagadkę, wspierany przez doktora Watsona (Martin Freeman).

W 2. odcinku serialu, w muzeum antycznym ekspertka Soo Lin Yao pracuje do późnych godzin sama. Słysząc niepokojące odgłosy, wychodzi z pomieszczenia i nagle dostrzega coś przerażającego. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna zniknęła. Tymczasem Holmes dostaje maila od dawnego kolegi z uczelni, Sebastiana Wilkesa, szefa banku przemysłowego, który prosi go przeprowadzenie śledztwa w pewnej sprawie, oferując pokaźną sumę. W banku było włamanie, nic nie zginęło, ale na ścianie pojawiły się dziwne symbole wymalowane sprayem.

Sherlock odkrywa, że wiadomość była skierowana do jednego człowieka - Edwarda Van Coona, który tego dnia nie pojawił się w pracy. Holmes składa mu wizytę, ale nie zastaje go w domu, nikt nie otwiera. Dostaje się więc do jego mieszkania przez balkon i znajduje gospodarza martwego. Na miejscu zdarzenia jest też inspektor policji Dimmock, który jest gotów uznać, że Van Coon popełnił samobójstwo. Ale według Sherlocka ewidentnie doszło do morderstwa. Wkrótce w ten sam sposób ginie dziennikarz Brian Lukis, jego ciało zostaje znalezione w mieszkaniu, a solidne drzwi były również zamknięte od wewnątrz. Sherlock i John badają sprawę. W bibliotece, gdzie był Lukis, odkrywają na półce za książkami wymalowane te same dziwne symbole.

CZYTAJ TAKŻE:

"SHERLOCK HOLMES I UPIORNA PANNA MŁODA" W STYCZNIU W TVP2!
NOWE SERIALE JUŻ OD STYCZNIA 2016! [GALERIA]

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×