"Sherlock" wróci z 5. sezonem? Martin Freeman mówi o przyszłości serialu i szansach na nowe odcinki!

Serial "Sherlock" zakończył się na 4. sezonie, ale fani produkcji BBC wciąż dopytują o to, jakie są szanse na kontynuację. Czy 5. sezon "Sherlocka" jeszcze powstanie? Odpowiedzi na to pytanie próbował udzielić w najnowszym wywiadzie Martin Freeman, czyli odtwórca roli Watsona. Jak aktor widzi przyszłość "Sherlocka"?

Multimedia

Serial "Sherlock" to uwspółcześniona wersja przygód Holmesa i Watsona. Produkcja BBC zyskała ogromną popularność dzięki niezwykle udanemu połączeniu klasyki z nowoczesnością. "Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem doczekał się jak na razie czterech sezonów, ale apetyt fanów na nowe odcinki stale rośnie. Zwłaszcza że minęły już prawie trzy lata od emisji ostatniego epizodu.

Ostatnie wyzwanie przed Sherlockiem i Johnem w finale serii! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

"Sherlock" wróci z 5. sezonem?

Jakie są szanse, że "Sherlock" wróci z nowymi odcinkami? Martin Freeman w rozmowie z serwisem Collider przyznał, że zarówno on, jak i Benedict Cumberbatch, Mark Gatiss oraz scenarzysta Steven Moffat są obecnie bardzo zajęci, dlatego szanse na powrót "Sherlocka" są raczej nikłe. Aktor stwierdził również, że sposób, w jaki zakończył się czwarty sezon, daje możliwość dłuższej przerwy między sezonami:

Sposób, w jaki ta opowieść się potoczyła w ostatniej serii, sprawiał wrażenie, jeśli nie kropki, to przynajmniej średnika albo elipsy. To było jak przerwa. To nie było coś, po czym moglibyśmy wyskoczyć po roku przerwy i powiedzieć: "Hej, ludzie, jesteśmy z powrotem!". To było trochę bardziej doniosłe. Niekoniecznie ostateczne, ale prawda jest taka, że nie wiem, bo ja i Ben tego nie piszemy. Głęboko wierzę w to, że powinno się przestać coś robić, kiedy się tego chce. Jeśli powiedziałeś, co chcesz powiedzieć, zejdź ze sceny i miej odwagę to zostawić – tłumaczył Freeman.

TOP15 najlepszych brytyjskich seriali ostatnich lat Zobacz więcej

Aktor dodał też, że jeśli scenariusz nowych odcinków byłby treściwy i interesujący, to chętnie wróciłby do roli Watsona.

Jeśli byłoby to naprawdę wyjątkowego, coś naprawdę treściwego i interesującego, myślę, że wszyscy bylibyśmy na to otwarci [...] Jeśli zrobimy kolejne odcinki, to muszą być one tego warte. Nie mogliśmy wrócić z czymś, co było całkiem dobre. To musiałoby być naprawdę, naprawdę wyjątkowe. Tego typu to serial – dodał aktor.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×