"Siedem życzeń". Daniel Kozakiewicz kończy 51 lat. W latach 80. był dziecięcą gwiazdą telewizji. Czym zajmuje się obecnie?

Daniel Kozakiewicz był gwiazdą serialu "Siedem życzeń". To kultowa produkcja dla młodzieży z lat 80. XX wieku. Zobaczcie czym zajmuje się dzisiaj i jak wygląda! Daniel Kozakiewicz właśnie kończy 51 lat.

Multimedia

DANIEL KOZAKIEWICZ - JAK DZISIAJ WYGLĄDA GWIAZDA SERIALU "SIEDEM ŻYCZEŃ"

"Siedem życzeń" to był prawdziwy telewizyjny hit. Kolejne pokolenia Polaków wychowywały się na przygodach nastoletniego Darka Tarkowskiego i niezwykłego kota Rademenesa.

W roli głównej na ekranie pojawił się Daniel Kozakiewicz. Dla urodzonego w 1970 roku w Warszawie aktora była to pierwsza tak duża rola i druga w ogóle po kreacji w filmie "Dzień kolibra". Jako Darek Tarkowski był tak dobry, że otworzyło mu to drogę do kolejnych ról; zagrał w spektaklu "Kilka scen z życia Glebowa", produkcji "1944", serialu "Zmiennicy", serialu "Blisko, coraz bliżej", serialu "Rodzina Kanderów" i filmie "Pożegnanie cesarzy". Swoją młodzieńczą przygodę z kinem i telewizją zakończył występem w "Dekalog X" Krzysztofa Kieślowskiego.

Wielka dama TVP przez lata zachwycała urodą. Dziś walczy ze straszną chorobąZobacz więcej

Później jednak Daniel Kozakiewicz postanowił zrezygnować z aktorstwa i poświęcił się fotografii. Lata później wyjechał z Polski do Peru, gdzie starał się realizować swoje marzenia i zajął się m.in. sztuką plastyczną, czym zajmowała się jego mama. Jako ciekawostkę można dodać, że jego ojciec, Mikołaj Kozakiewicz, był socjologiem, seksuologiem oraz politykiem, w tym marszałkiem Sejmu w latach 1989-1991.

Kozakiewicz w Peru spędził 10 lat, po czym wrócił do Polski, gdzie w 2000 roku ukończył wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Dodatkowo założył szkołę improwizacji teatralnej i zajął się kształceniem młodych adeptów sztuki aktorskiej. W 2000 roku postanowił spróbować swoich sił jako reżyser, scenarzysta i producent, a dodatkowo powrócił przed kamerę jako aktor. Niestety, dzisiaj mało kto pamięta jego film pt. "Sen o kanapce z żółtym serem", w którym zagrali również m.in. Marcin Perchuć, Artur Barciś oraz Joanna Fajkowska.

Dzisiaj Daniel Kozakiewicz od czasu do czasu udziela się w serwisie YouTube, gdzie publikuje swoje filmiki. Ponadto w ostatnim czasie znowu wrócił przed kamerę i... zagrał w teledysku zespołu Bubbles pt. "Sztorm"!

"Siedem życzeń" - o czym był serial?

Darek ratuje kota prześladowanego przez wyrostków z podwórka. Zabiera go do domu i okazuje się, że jest to zwierzę niezwykłe _ kot umie mówić (głosem Macieja Zembatego). Na dodatek, obiecuje chłopcu spełnić jego siedem życzeń. Uradowany Darek nie może uwierzyć we własne szczęście. Na początek życzy sobie mieć sprzęt muzyczny z prawdziwego zdarzenia.

Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda i jak się zmienił Daniel Dyzma Kozakiewicz!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • peteWwa (gość)

    Za stary pryk jesteś na ten serial

    14.09.2021 16:15
  • Siedem życzeń????

    Pierwsze słyszę a jestem rocznik 1965. Tak, wiem. Ludzie tyle nie żyją.

    02.06.2021 19:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×