"Siedem życzeń". Daniel Kozakiewicz w latach 80. był dziecięcą gwiazdą telewizji! Czym zajmuje się dzisiaj i jak wygląda?

"Siedem życzeń" to jeden z najbardziej kultowych seriali dla młodzieży z lat 80. XX wieku. To jedna z tych produkcji, na których wychowali się dzisiejsi 30-latkowie i 40-latkowie. Gwiazdą serialu był Daniel Kozakiewicz. Zobaczcie czym zajmuje się dzisiaj i jak wygląda!

Multimedia

"Siedem życzeń" odcinek 1 - emisja w niedzielę, 2 sierpnia, o godzinie 10:20 na Kino Polska

DANIEL KOZAKIEWICZ - JAK DZISIAJ WYGLĄDA GWIAZDA SERIALU "SIEDEM ŻYCZEŃ"

"Siedem życzeń" to był prawdziwy telewizyjny hit. Kolejne pokolenia Polaków wychowywały się na przygodach nastoletniego Darka Tarkowskiego i niezwykłego kota Rademenesa.

W roli głównej na ekranie pojawił się Daniel Kozakiewicz. Dla urodzonego w 1970 roku w Warszawie aktora była to pierwsza tak duża rola i druga w ogóle po kreacji w filmie "Dzień kolibra". Jako Darek Tarkowski był tak dobry, że otworzyło mu to drogę do kolejnych ról; zagrał w spektaklu "Kilka scen z życia Glebowa", produkcji "1944", serialu "Zmiennicy", serialu "Blisko, coraz bliżej", serialu "Rodzina Kanderów" i filmie "Pożegnanie cesarzy". Swoją młodzieńczą przygodę z kinem i telewizją zakończył występem w "Dekalog X" Krzysztofa Kieślowskiego.

Jak zmieniła się "najpiękniejsza spikerka z Woronicza"? Zobacz jej zdjęcia z młodości!Zobacz więcej

Później jednak Daniel Kozakiewicz postanowił zrezygnować z aktorstwa i poświęcił się fotografii. Lata później wyjechał z Polski do Peru, gdzie starał się realizować swoje marzenia i zajął się m.in. sztuką plastyczną, czym zajmowała się jego mama. Jako ciekawostkę można dodać, że jego ojciec, Mikołaj Kozakiewicz, był socjologiem, seksuologiem oraz politykiem, w tym marszałkiem Sejmu w latach 1989-1991.

Kozakiewicz w Peru spędził 10 lat, po czym wrócił do Polski, gdzie w 2000 roku ukończył wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Dodatkowo założył szkołę improwizacji teatralnej i zajął się kształceniem młodych adeptów sztuki aktorskiej. W 2000 roku postanowił spróbować swoich sił jako reżyser, scenarzysta i producent, a dodatkowo powrócił przed kamerę jako aktor. Niestety, dzisiaj mało kto pamięta jego film pt. "Sen o kanapce z żółtym serem", w którym zagrali również m.in. Marcin Perchuć, Artur Barciś oraz Joanna Fajkowska.

Dzisiaj Daniel Kozakiewicz od czasu do czasu udziela się w serwisie YouTube, gdzie publikuje swoje filmiki. Ponadto w ostatnim czasie znowu wrócił przed kamerę i... zagrał w teledysku zespołu Bubbles pt. "Sztorm"!

"Siedem życzeń" - o czym był serial?

Darek ratuje kota prześladowanego przez wyrostków z podwórka. Zabiera go do domu i okazuje się, że jest to zwierzę niezwykłe _ kot umie mówić (głosem Macieja Zembatego). Na dodatek, obiecuje chłopcu spełnić jego siedem życzeń. Uradowany Darek nie może uwierzyć we własne szczęście. Na początek życzy sobie mieć sprzęt muzyczny z prawdziwego zdarzenia.

Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda i jak się zmienił Daniel Dyzma Kozakiewicz!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×