"Singapurskie kleszcze". Premiera niezwykłego serialu z fantastyczną muzyką i scenografią

W polskiej telewizji, na kanale Epic Drama od 7 marca 2021 będziemy mogli oglądać serial "Singapurskie kleszcze". To niezwykła opowieść o czasach kolonializmu, II Wojny Światowej, miłości i intrygach w przepięknej scenografii oraz fenomenalnej oprawie muzycznej. O czym jest ten serial? Szczegóły poniżej.

Multimedia

"Singapurskie kleszcze". Premiera telewizyjna w niedzielę, 7 marca o 21:30 na kanale Epic Drama

Jeśli macie ochotę na podróż do przeszłości pełnej niesamowitych krajobrazów, gorącej muzyki, kolorów i zapachów - ten serial jest dla Was. Jeśli dodatkowo interesujecie się historią a szczególnie fascynuje Was kultura Azji i czasy II Wojny Światowej to zdecydowanie powinniście zobaczyć tę produkcję. Nie tylko wartka akcja, świetna gra aktorska są warte uwagi. W tej produkcji ważny element stanowi fantastyczna muzyka jazzowa minionych lat oraz kostiumy, a także scenografia, które powodują, że można poczuć się częścią ówczesnej epoki.

"Singapurskie kleszcze" - o czym jest serial?

Serial jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa J.G. Farrella, laureata nagrody Bookera oraz laureata nagrody Lost Man Booker Prize (otrzymał ją pośmiertnie). Singapurskie kleszcze była ostatnią książką napisaną przez sławnego pisarza przed jego tragiczną śmiercią. Booker zmarł w wieku 44 lat w wyniku utonięcia podczas wędkowania na brzegu County Cork.

J.G. Farrell (1935-1979) napisał Trylogię Imperium, w której skład wchodzą powieści: Niepokoje (1970), Oblężenie Krisznapuru (1973) oraz tytułowe - Singapurskie kleszcze (1978). Każda z nich dotyczy różnych aspektów panowania kolonialnego. Na szczęście jego ostatnie dzieło doczekało się ekranizacji, a za jego realizację zabrał się nagrodzony Oskarem scenarzysta i dramaturg, Sir Christopher Hampton (Pokuta, Niebezpieczne związki).

Premierowy odcinek serialu z zapierającą dech w piersiach scenografią! Kiedy w tv?Zobacz więcej

Serial składa się z sześciu odcinków a akcja serialu rozgrywa się podczas II wojny światowej. W ekranizacji poznajemy losy brytyjskiej rodziny mieszkającej w Singapurze zaatakowanym przez Japończyków. Dla eksportera gumy - Waltera Blacketta i jego rodziny, Singapur w 1941 r. to świat bogactwa i przywilejów, a rozdarta wojną Europa wydaje się z tej perspektywy bardzo odległa. Jednak plany biznesmena dotyczące wzmocnienia władzy w firmie zostają pokrzyżowane, kiedy pan Webb, partner biznesowy Blacketta, zostaje ubezwłasnowolniony, a udziały Waltera w spółce mają przypaść jego synowi, Matthew.

Walter wraz z córką Joan muszą zadbać o własne dziedzictwo: zrobią wszystko, aby pozbyć się zagrożenia, jakim jest dla nich Matthew. Joan chce go uwieść, ale młodzieniec poznaje tajemniczą chińską dysydentkę, Verę Chiang, i ku niej kieruje swoje uczucia. Podczas gdy kontynent pogrąża się w chaosie wojny, zakazana miłość rozkwita, a epoka kolonialnych przywilejów chwieje się w posadach.

"Singapurskie kleszcze" - zwiastun

"Singapurskie kleszcze" - obsada

W serialu występują m.in.: Luke Treadaway (laureat Nagrody im. Oliviera, znany z produkcji: Dziwny przypadek psa nocną porą, Próba niewinności, Traitors), który wciela się w rolę głównego bohatera - Matthew Webba, David Morrissey (Zaginiony, Brytania, The Walking Dead) gra bezwzględnego handlarza kauczuku, Waltera Blacketta, Jane Horrocks (Absolutnie fantastyczne, Jej głos) wciela się w Sylvię Blackett, żonę Waltera, Colm Meaney (Star Trek: Następne pokolenie, Star Trek: Stacja kosmiczna, Kotka na gorącym blaszanym dachu) gra Majora Brendana Archera, Charles Dance (Gra o Tron, I nikogo już nie było) wciela się w rolę biznesowego partnera, Webba.

W serialu występują także Luke Newberry (In The Flash) jako Monty, syn Waltera, a także Bart Edwards (UnREAL, Peep Show) jako James Ehrendorf, Christoph Guybert (Sakho & Mangane, Falco) jako Dupingy, Georgia Blizzard jako Joan, córka Waltera, oraz Elizabeth Tan jako Vera Chiang.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×