Skoki narciarskie Engelberg 2018 NA ŻYWO. Puchar Świata Engelberg: Gdzie i o której oglądać skoki? [TRANSMISJA TV, ONLINE]

Krzysztof Kowalski
Bartek Syta / Polska Press
Skoki narciarskie Engelberg na żywo. Po nieplanowanej przerwie wraca Puchar Świata. W weekend 15-16 grudnia w szwajcarskim Engelbergu odbędą się dwa indywidualne konkursy. Sprawdź, kiedy i gdzie obejrzeć skoki narciarskie w Engelbergu. [15/16.12.2018]

Skoki narciarskie Engelberg Puchar Świata 2018/19

Engelberg to miejsce szczególne dla polskich skoków. Od lat nasi zawodnicy na Gross-Titlis-Schanze osiągają znakomite wyniki. W 2013 roku miał miejsce pamiętny weekend, w którym dwukrotnie na podium stanęło dwóch Polaków. Najlepsze skoki w karierze oddał Jan Ziobro, który zwyciężył i był trzeci. Z kolei Kamil Stoch w sobotę zajął drugie miejsce, a w niedzielę był najlepszy.

W sumie lider polskiej kadry na podium w Engelbergu stawał aż siedem razy. Przed rokiem Stoch na Gross-Titlis-Schanze także dostarczył nam sporo radości. Skoczek z Zębu dwukrotnie stawał na podium, ale nie na jego najwyższym stopniu. Triumfowali Norweg Anders Fannemel i Niemiec Richard Freitag.

Skoki narciarskie Engelberg. Transmisja na żywo

W poprzednim tygodniu nie odbyły się zawody w Titisee-Neustadt. Konkursy w Niemczech zostały odwołana ze względu na wysokie temperatury, intensywne opady i prognozowany wiatr.

Do tej pory przeprowadzono pięć indywidualnych konkursów Pucharu Świata, z których aż trzy wygrał Ryoyu Kobayashi. Japończyk jest oczywiście liderem cyklu. Skaczący od początku na bardzo wysokim poziomie Piotr Żyła zajmuje drugą pozycję. Stoch jest trzeci. W Engelbergu wystąpi sześciu reprezentantów Polski. Oprócz Stocha i Żyły - Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki narciarskie Engelberg. Transmisja TV i ONLINE

Skoczkowie pierwsze treningowe skoki na Gross-Titlis-Schanze oddadzą w piątek o godz. 16. Po sesji treningowej zaplanowano kwalifikacje (godz. 18). Transmisja wyłącznie w Eurosporcie 1. Sobotnie i niedzielne konkursy indywidualne pokaże TVP1, TVP Sport i Eurosport. W internecie skoki w Engelbergu będzie można obejrzeć na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Piątek, 14 grudnia 2018

17:45 Puchar Świata Engelberg - kwalifikacje (Eurosport 1)

Sobota, 15 grudnia 2018

16:00 Puchar Świata Engelberg - konkurs indywidualny (TVP1, TVP Sport, Eurosport 1)