Skoki narciarskie Kuusamo 2018 NA ŻYWO. Puchar Świata Ruka: Gdzie i o której oglądać skoki? [TRANSMISJA TV, ONLINE]

Krzysztof Kowalski
Bartek Syta / Polska Press
Skoki narciarskie Kuusamo transmisja. W drugi weekend Pucharu Świata 2018/19 skoczkowie będą rywalizować w fińskim Kuusamo. Na skoczni w Ruce zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Sprawdź, gdzie obejrzeć Puchar Świata 2018/19 w skokach narciarskich w Kuusamo.

Skoki narciarskie Kuusamo. Puchar Świata 2018/19

Nasi skoczkowie znakomicie wypadli w premierowych konkursach Pucharu Świata 2018/19. Polacy wygrali zawody drużynowe , a w indywidualnych aż trzech zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce. Żadnemu z naszych skoczków nie udało się za to stanąć na podium. Najlepiej z podopiecznych Stefana Horngachera wypadł Kamil Stoch, który uplasował się na czwartej pozycji.

W Kuusamo nasi reprezentanci będą mieli okazję poprawić ten wynik. W Wiśle triumfował Jewgienij Klimow. Rosjanin udowodnił, że wygrana w cyklu Letniej Grand Prix nie była dziełem przypadku.

Skoki narciarskie Kuusamo. Transmisja na żywo

Na obiekcie Rukatunturi nie jeden raz dochodziło już do niespodziewanych rozstrzygnięć. Skocznia znana jest z często zmieniających się warunków pogodowych, szczególnie porywistych podmuchów. W Ruce do tej pory nie wiodło się Kamilowi Stochowi. Skoczek z Zębu ani razu nie stanął tu na podium.

Przed rokiem na Rukatunturi rozegrano konkurs indywidualny i drużynowy. W zawodach indywidualnych najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który był ósmy. Zwyciężył Jernej Damjan. W tegorocznej edycji Pucharu Świata w Kuusamo odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Skoki narciarskie Kuusamo. Transmisja TV i ONLINE

Do Finlandii Horngacher zabrał Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Macieja Kota oraz Stefana Hulę. Nasi zawodnicy pierwsze skoki na Rukatunturi oddadzą w piątek podczas oficjalnych treningów oraz kwalifikacji (godz. 17:45). Pierwsza seria sobotniego konkursu rozpocznie się o 16:30, a niedzielnego pół godziny później. Zawody skomentuje duet Przemysław Babiarz - Stanisław Snopek. Transmisję z Pucharu Świata w Kuusamo poprzedzi studio. Jego gośćmi będą Rafał Kot i Apoloniusz Tajner, a w niedzielę również Natalia Maliszewska.

Aktualizacja:
Z powodu silnych podmuchów wiatru organizatorzy przenieśli kwalifikacje na sobotę rano.

Sobota, 24 listopada 2018

8:50 Puchar Świata Kuusamo (Ruka) - kwalifikacje (Eurosport 1)

16:30 Puchar Świata Kuusamo (Ruka) - konkurs indywidualny (TVP1, TVP Sport, Eurosport 1)