Skoki narciarskie. Puchar Świata Oslo 2016 [Gdzie obejrzeć? TRANSMISJA TV]

Po konkursach w japońskim Sapporo, skoczkowie przenoszą się do Norwegii. W najbliższy weekend rozegrane zostaną zawody w Oslo. Transmisja na żywo z zawodów w Oslo w TVP1 i Eurosporcie.

W obecnym tygodniu zapadły ważne decyzje dla polskich skoków. Łukasz Kruczek ogłosił, że po trwającym sezonie zakończy pracę z kadrą. – Moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski w kolejnych latach, po sezonie 2015-2016, zapadła nie wczoraj, ale ponad miesiąc temu, a dojrzewała dosyć długo. Nie jest to decyzja Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, tylko moja - napisał w specjalnym oświadczeniu szkoleniowiec. Następcą Kruczka najprawdopodobniej będzie obcokrajowiec. Wśród głównych kandydatów do tej funkcji wymienia się Austriaka Stefana Horngachera czy Słoweńca Vasję Bajca.

Najbliższe zawody Pucharu Świata odbędą się zatem w cieniu rezygnacji Kruczka. Na skoczni Holmenkollbakken reprezentować nas będą: Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Bartłomiej Kłusek. Obiekt w Oslo-Holmenkollen uważa się za mekkę skoków narciarskich. Nowa skocznia, która powstała w miejsce starej, został otwarta 3 marca 2010 roku. Ma punkt konstrukcyjny leżący na 120. metrze i rozmiar 134 m. Rekordzistą obiektu jest Andreas Kofler, który lądował tu na 141 m.

Puchar Świata Sapporo - transmisje

Piątek, 05.02.2016
17:00 - Kwalifikacje (Eurosport 1)

Sobota, 06.02.2016
16::00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego (TVP 1, Eurosport 1)

Niedziela, 07.02.2016
14:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego (TVP1, Eurosport 1)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×