"Ślad" sezon 2. Ada Fijał dołączyła do obsady! Kim będzie Nikola Jastrzębska?

Funkcjonariusze z Centralnego Wydziału Śledczego pod kierownictwem podinspektor Renaty Różańskiej, nadkomisarza Rafała Walczaka oraz drugiego zastępcy szefa CWŚ nadkomisarz Mai Oleander poszukają śladów, by rozwikłać kolejną porcję zagadek kryminalnych. Zdradzamy, z jakimi sprawami zmierzą w kolejnych odcinkach „Śladu”. Do zespołu dołącza nowy lekarz medycyny sądowej – Nikola Jastrzębska. W tej roli na ekranie zobaczymy Adę Fijał!

Multimedia

"ŚLAD" - ADA FIJAŁ W OBSADZIE!

W 67. odcinku „Śladu” Ada Pawlikowska została zamordowana na własnym weselu. Jej świeżo poślubiony mąż – Łukasz Stolecki zniknął wraz z pieniędzmi, które para otrzymała jako prezenty. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że Łukasz był oszustem. Sprzedawał fałszywe pakiety usług medycznych i zamówienia na sprzęt rehabilitacyjny emerytom. Funkcjonariusz policji, który odebrał zgłoszenie telefoniczne dotyczące oszustwa, twierdzi, że nikogo z poszkodowanych jeszcze nie przesłuchiwano. Ale poszkodowani zeznają inaczej. Udaje się ustalić tożsamość policjantów z wydziału kryminalnego, którzy aranżowali fałszywe przesłuchania. Są to: Sojka i Kulesza. Znaleziono przy nich dużą kwotę skradzionych podczas wesela pieniędzy. Ale w jaki sposób trafiły do rąk szeregowych policjantów i gdzie zniknął Łukasz Stolecki? Lekarz medycyny sądowej Ania Szpunar (Aleksandra Hamkało) rozstaje się z CWŚ i rekomenduje na swoje miejsce koleżankę ze studiów, Nikolę Jastrzębską (w tej roli do obsady serialu dołącza Ada Fijał).

Aleksandra Hamkało odchodzi z serialu! Zastąpi ją Ada Fijał!Zobacz więcej

W kolejnym odcinku serialu funkcjonariusze CWŚ badają sprawę zabójstwa płatnego mordercy Wiesława Figlarskiego o pseudonimie „Wiesio – Neseser”. Jego zwłoki wyrzucono z okna na oczach dwóch dziennikarzy z redakcji gazety „Wieczór Miasta” - Alicji Andrzejewska i Jana Michalskiego. Siedziba redakcji znajduje się w tym samym budynku, co biurowiec z pokojami do wynajęcia. Śledczy CWŚ ustalają, że zgon „Nesesera” nastąpił w wyniku zatrucia oparami trucizny o nazwie teofosforyn. Wkrótce od zatrucia tą samą trucizną umiera dziennikarz z redakcji „Wieczór Miasta” - Damian Wolak, a Jan Michalski nagle znika. Okazuje się, że Michalski i Figlarski byli znajomymi. Obaj byli członkami jednej grupy przestępczej. Lecz z czasem Michalski zaczął współpracować z CBŚP. CWŚ przypuszcza, że „Wiesio – Neseser” znalazł Michalskiego i przyszedł do biura redakcji, aby go zabić. Nie zdążył tego zrobić, bo zatruł się trucizną. Kto podłożył truciznę i dlaczego Michalski miał zniknąć?

Joanna Koroniewska na strzelnicy! Trafiła w dziesiątkę?Zobacz więcej

W 69. odcinku „Śladu” podczas czyszczenia zatkanych rur w piwnicy jednej z kamienic odkryte zostają ludzkie szczątki - ucięty kciuk. W czasie obchodu po mieszkaniach kamienicy zostaje znalezione ciało emerytki Heleny Jankowskiej. Kobieta zmarła, ponieważ odwiedzająca ją opiekunka, Wioleta nie zrobiła jej na czas zastrzyku. Ustalono, że ucięty kciuk, znaleziony w piwnicy, należy do Wiolety oraz, że została ona zaatakowana właśnie w mieszkaniu Heleny Jankowskiej. Podejrzenie pada na siostrzenicę Heleny Jankowskiej – Annę Mokracką. Uwagę CWŚ zwraca też znajomość Wiolety z bogatym filantropem Piotrem Ryszkowskim. Wspiera on start-up związany z Centrum Bio-Farmaceutycznym, w którym pracowała Wioleta. Badaniami kierują: dyrektor Instytutu - Szareń i kierownik laboratorium - Płocki, który był bezpośrednim przełożonym Wiolety. Badano tam eksperymentalne leki związane z regeneracją organizmu. Wychodzi na jaw, że cudowne serum miało też hamować procesy związane ze starzeniem się…

Fala morderstw, łapówka, znikające zwłoki i kradzież kosztowności! Zobacz więcej

W następnym odcinku serialu biznesmen Michał Pałasz zostaje zamordowany. Sprawca topi go w wannie. Następnie przebiera się w ubranie Pałasza i na oczach przechodniów odgrywa „scenę”, samobójstwa skacząc z mostu. Ponadto śledczy CWŚ ustalają, iż mieszkanie Pałasza zostało okradzione. Zniknęły monety kolekcjonerskie o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Główne podejrzenia padają na Natalię - siostrę Pałasza oraz jej kolegę Bogdana, który jest nurkiem. Oprócz tego monetami szczególnie zainteresowany był Grzegorz Bukowski - ekspert i handlarz numizmatów. Bukowski jako pierwszy wpada na trop złodziei…

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×