"Ślepnąc od świateł" 2. sezon. Czy serial HBO doczeka się kontynuacji? Kuba i Dario będą współpracować? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Ślepnąc od świateł" - 2. sezon powstanie? Produkcja HBO spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i coraz więcej zachwyconych nią widzów, dopytuje o kontynuację. Czy HBO przy współpracy z Jakubem Żulczykiem zamierza stworzyć nowe odcinki "Ślepnąc od świateł"? Co dalej z historią serialowego Kuby i Dario?

Multimedia

"Ślepnąc od świateł", czyli serialowa nowość HBO zdobywa bardzo dobre recenzje i coraz szersze grono widzów. Trudno przejść obok niej obojętnie. Produkcja w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie bestsellerowej książki Jakuba Żulczyka zadebiutowała w sobotę, 27 października 2018 r. i wciąż jest o niej głośno. Nic w tym dziwnego, bo "Ślepnąc od świateł" to (zdaniem redakcji serwisu Telemagazyn.pl) fascynująca opowieść - świetnie zrobiona i zagrana, którą śmiało można uznać, za najlepszy serial, jaki HBO Polska do to pory wyprodukowało.

"Ślepnąc od świateł" - o czym jest serial?

Serial HBO Ślepnąc od świateł przedstawia siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

„Ślepnąc od świateł” to historia nocnej Warszawy i jej mieszkańców - samotnych, pogubionych ludzi, bezbronnych w obliczu zła, ślepych na konsekwencje własnych działań. Bandyci, narkotyki, przemoc - to tylko jedna z warstw tej historii. „Ślepnąc od świateł” to opowieść o tym, że największy błąd, jaki możemy popełnić, to odciąć się od świata i myśleć, że mamy nad nim pełną kontrolę. Postaci, które spotyka Kuba, są w pewnym sensie duchami, które nawiedzają tę ciemną, ukrytą Warszawę - labirynt, więzienie, z którego nie ma ucieczki. Z tego świata duchów na pewno wyjdziecie chociaż trochę odmienieni - mówi Jakub Żulczyk, współautor scenariusza i autor powieści "Ślepnąc od świateł".

"Ślepnąc od świateł". Naćpani celebryci, seks polityków z prostytutkami oraz opowieść o ludzkich błędach i słabościach. Najlepszy serial HBO Polska?Zobacz więcej

"Ślepnąc od świateł" - jak się kończy 1. sezon?

W ostatnim odcinku 1. sezonu "Ślepnąc od świateł" Kuba (Kamil Nożyński) i Pazina (Marta Malikowska) spotykają się na lotnisku, by razem polecieć do Argentyny. Zanim jednak Kuba dociera na miejsce spotkania, dzwoni do niego Dario (Jan Frycz). Gangster szantażuje dilera, że jeżeli nie zgodzi się na współpracę, skrzywdzi jego rodzinę.
-Więc jutro o 12:00 Kubula - zapowiada spotkanie Dario
-Ciebie nie ma. Ty nie istniejesz - mówi Kuba, roztrzaskując swój telefon o chodnik.

Zarówno finał serialu, jak i zakończenie książki nie daje jasnej odpowiedzi na pytanie: czy Kubie udało się wylecieć z Paziną do Argentyny. Jakub Żulczyk i twórcy serialu mają więc spore pole do popisu. Czy zdecydują się pokazać widzom dalsze losy warszawskiego dilera?

"Narcos", "Ślepnąc od świateł" i... Oto najlepsze seriale o narkotykach! [GALERIA]Zobacz więcej

"Ślepnąc od świateł" - czy powstanie 2. sezon?

Czy wiadomo już coś o 2. sezonie "Ślepnąc od świateł"? HBO milczy w tej sprawie, jak zaklęte. Podobnie zresztą jak twórcy serialu z Krzysztofem Skoniecznym na czele. W pierwszym sezonie "Ślepnąc od świateł" został zawarty cały książkowy materiał, ale kontynuację losów Kuby można zawsze dopisać. Na podobny zabieg zdecydowali się przecież twórcy serialu "Opowieści Podręcznej". Tam również pierwszy sezon wyczerpał książkowe wątki. Druga seria była już pomysłem scenarzystów.

Wszyscy fani serialu HBO i orędownicy powstania kontynuacji muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×