"Ślepnąc od świateł". Kamil Nożyński: Jestem raperem, przez pewien czas nocna Warszawa była moją Warszawą [WYWIAD+WIDEO]

Kamil Nożyński efektownie wdarł się w świat polskiego kina i telewizji. Chociaż jest debiutantem, to właśnie jemu Krzysztof Skonieczny i telewizja HBO powierzyli główną role w serialu "Ślepnąc od świateł". Rola, praca nad serialem, mroczna Warszawa, kariera muzyczna - o to wszystko zapytaliśmy Kamila Nożyńskiego, czyli rapera Safula ze składu Dixon 37.

Multimedia

KAMIL NOŻYŃSKI - KIM JEST?

Kamil Nożyński w serialu "Ślepnąc od świateł" wciela się w głównego bohatera, Kubę. To \diler narkotyków, którego klientami są celebryci, politycy oraz dzieciaki z bogatych domów. Niczym duch snuje się nocami po Warszawie, starając się nikomu nie rzucać w oczu. Jednak pewnego dnia popełnia jeden drobny błąd, który okaże się katastroficzny w skutkach.

"Ślepnąc od świateł". Naćpani celebryci, seks polityków z prostytutkami oraz opowieść o ludzkich błędach i słabościach. Najlepszy serial HBO Polska?Zobacz więcej

Kamil Nożyński urodził się 22 września 1983 roku. Rola Kuby w "Ślepnąc od świateł" jest jego debiutem filmowym; wcześniej przed kamerą pojawiał się wyłącznie w teledyskach. W jaki sposób znalazł go Krzysztof Skonieczny?

To było zaskoczenie też dla mnie, ponieważ ja nie wziąłem udziału w castingu do "Ślepnąc od świateł". Brałem wcześniej udział w castingu do takiego projektu ulicznego, w którym też brał udział Krzysiek Skonieczny. Szukali tam ludzi o takiej ulicznej aparycji, takich jakby ulicznych chuliganów. Gdy zobaczyłem ogłoszenie, to stwierdziłem, że jest to dla mnie. Nagrałem bardzo emocjonalny filmik, o różnym diapazonie emocji - od euforii po najbardziej negatywne emocje - i podobno już wtedy Krzysiek Skonieczny mnie zauważył.

Stacja zapowiada pięć nowych seriali europejskich. O czym będą? [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]Zobacz więcej

KAMIL NOŻYŃSKI JAKO SAFUL DIX37 - KARIERA MUZYCZNA

Do tej pory Kamil Nożyński znany był jako raper Saful, będący członkiem warszawskiej ekipy Dixon37. Formacja, którą oprócz Safula tworzą Rest, kafar i Michrus, do tej pory wydała cztery płyty: "Lot na całe życie" (2008), "O.Z.N.Z. (Od zawsze na zawsze)" (2013), "Krew za krew" (2016) oraz "Władcy swoich cieni" (2018). Każdy z tych krążków uzyskał status Złotej Płyty! Obecnie Saful przygotowuje się do wydania swojego pierwszego solo.

KAMIL NOŻYŃSKI - WYWIAD

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×