"Ślepnąc od świateł". Marta Malikowska: "Takiego serialu w Polsce jeszcze nie było"! Kim jest Pazina z serialowego hitu HBO? [WYWIAD+WIDEO]

"Ślepnąc od świateł" to już prawdziwy serialowy hit. Produkcja HBO podbiła nie tylko Polskę, ale coraz większą popularność zdobywa także za granicą. Jedną z gwiazd "Ślepnąc od świateł" jest Marta Malikowska, która wciela się w postać Paziny. Kim jest? Gdzie jeszcze można ją oglądać? Sprawdźcie nasz wywiad z Martą Malikowską!

Multimedia

KIM JEST MARTA MALIKOWSKA?

Marta Malikowska w serialu Krzysztofa Skoniecznego pt. "Ślepnąc od świateł" wciela się w postać Paziny. Dzisiaj już można śmiało przyznać, że to właśnie dzięki tej kreacji zdobyła popularność wśród widzów.

Marta Malikowska urodziła się w październiku 1982 roku. Wydział Aktorski PWST w Krakowie ukończyła w 2005 roku. Pierwsza poważna rola filmowa przyszła jeszcze w 2005 roku wraz z nagradzanym filmem Marka Stacharskiego pt. "Przebacz". Rok później później aktorka zagrała w krótkim metrażu pt. "Proszę cię".

Kamil Nożyński: Jestem raperem, przez pewien czas nocna Warszawa była moją Warszawą [WYWIAD+WIDEO]Zobacz więcej

W 2011 roku Martę Malikowską mogliśmy zobaczyć w filmie Leszka Dawida pt. "Ki". Jeszcze ciekawiej zrobiło się w 2015 roku, gdy Marta Malikowska zagrała w filmach "Żyć nie umierać" oraz "Córki dancingu". Później aktorkę mogliśmy zobaczyć m.in. w filmie "Ja, Olga Hepnarova" (2016), etiudzie "Wiem" (2017) oraz jednym z odcinków serialu "Komisarz Alex" (2017).

W ostatnim czasie Marta Malikowska jest coraz bardziej aktywna filmowo i telewizyjnie. 2018 rok to dla aktorki dwa spektakle teatru telewizji z cyklu Teatroteka pt. "Słabi" i "Falowiec", a także role w serialach "Druga szansa 5" oraz "Drogi wolności".

TOP10 najpopularniejszych seriali HBO GO 2018 w Polsce i w Europie. Są zaskoczenia? [GALERIA]Zobacz więcej

Marta Malikowska jest również uznaną aktorką teatralną. Miała okazję pracować z takimi twórcami jak m.in. Anna Augustynowicz, Michał Zadara, Barbara Wysocka, Paweł Passini, Michał Borczuch, Bartek Frąckowiak, Wiktor Rubin czy Anna Smolar.

MARTA MALIKOWSKA O "ŚLEPNĄĆ OD ŚWIATEŁ"

Marta Malikowska o swojej roli w serialowym hicie HBO mówi tak:

W "Ślepnąc od świateł" gram Pazinę. To jest najbliższa przyjaciółka, nawet jedyna przyjaciółka głównego bohatera Kuby dilera kokainy w mieście Warszawa. Pazina ze swoją empatią, otwarciem, ale też wrażliwością, chciałaby wszystkich uratować pewnie, a przede wszystkim siebie i szuka takiego swojego bezpiecznego miejsca w tym świecie i bardzo dba o nie przekraczanie tej granicy. Nie chcę tutaj spojlerować czy to jej się udaje, czy się nie udaje, ale na pewno chce być dobrą przyjaciółką dla Kuby. Chce go zrozumieć i chce go wspierać i stara się jakoś też swoje życie poukładać. "Poukładać" - nie wiemy, co to znaczy do końca, ale być wiernym sobie i jakoś twardo stąpać w tym brutalnym, złym, okrutnym świecie.

MARTA MALIKOWSKA - WYWIAD

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×