Śleszyńska podwojona!

Od dawna marzyła o roli u Andrzeja Maleszki: - Powiedziałam kiedyś Andrzejowi Maleszce, że zagram każdą rolę, jaką mi zaproponuje - wyznaje. Okazja nadarzyła się przy realizacji filmu ''Magiczne drzewo'', który już 18 września wejdzie na ekrany polskich kin.

Multimedia

W tej fantastyczno-przygodowej opowieści aktorka gra rolę ciotki Maryli, a właściwie, jak sama zaznacza, połowę roli: - Jestem tylko częścią postaci. Jestem prologiem, bo na tę postać składają się dwie osoby, dorosła ciotka i ciotka-dziewczynka (czyli ciotka, która uległa przemianie pod wpływem magii).

Tak aktorka opowiada o scenie, w której wiatr przemienia ją w małą dziewczynkę: - Sypią się na mnie zewsząd liście, mąka, leci dym i jest spore zamieszanie.

Asia Ziętarska, która zagrała w filmie zmniejszoną ciotkę Marylę, miała niełatwe zadanie, gdyż musiała grać jednocześnie dziecko i osobę dorosłą. Ale wprawy w bieganiu po trawie na wysokich obcasach z pewnością pozazdrościłaby jej niejedna dorosła aktorka! W dodatku, jak przyznała na sobotniej konferencji prasowej, chodzenie na obcasach ćwiczyła tylko jeden dzień.

Familijny pokaz połączony z konferencją wzbudził ogromne zainteresowanie, a reżysera najbardziej ucieszyła obecność dzieci, które niezwykle entuzjastycznie przyjęły film. Zaznaczył, że zrealizował ''Magiczne drzewo'' przede wszystkim z myślą o nich. Stwierdził, że to zdumiewające, iż przez ostatnie lata nie powstał żaden polski fabularny film dla dzieci.

Wprowadzenie na ekrany ''Magicznego drzewa'' jest jednak fenomenem nie tylko z tego względu. Młodzi widzowie znają już serial pod tym samym tytułem, nagrodzony Emmy Award i dziesiątkami innych nagród na całym świecie.

Film kinowy, który jest całkowicie nową, oryginalną opowieścią o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające ludzkie życzenia, ma ogromne tempo i jest pełen dobrej energii i niezwykłych pomysłów.

Występuje tu nie tylko czerwone krzesło, które czaruje i autobus, który zwariował, ale latający dom i największa zjeżdżalnia świata, a także pieniądze, które lecą z kranu, lew i sto wyczarowanych psów!

W główne role, obok Hanny Śleszyńskiej i świetnie grających dzieci, wcielają się znakomici aktorzy: Agnieszka Grochowska, Andrzej Chyra, Anna Guzik, Dominika Kluźniak i Maciej Wierzbicki. Producentami filmu są Studio Lunapark oraz TVP S.A., a projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×