„Słoiki” – nowy serial paradokumentalny od 7 marca Polsacie. Zobacz zwiastun [WIDEO+ZDJĘCIA]

W sobotę, 7.03.2015 w Polsacie zadebiutuje nowy serial paradokumentalny „Słoiki”. Zobacz zwiastun "Słoików".

Multimedia

„Słoiki” to prawdziwe historie ludzi, którzy chcieli swój los związać z Warszawą przyjeżdżając z tzw. prowincji. Czasami przypadkowo, bardzo często z zaplanowanym ważnym celem, postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie, żeby próbować realizować marzenia w stolicy. Poznamy pełne emocji i wzruszeń historie o marzeniach o lepszym świecie, pieniądzach, karierze, wielkim mieście, w którym życie odbiera się o wiele bardziej intensywnie niż w miasteczku, czy na wsi. Jednych to napędza, innych wypala. Serial pokaże niezwykłe zdarzenia i ścierające się w nim dwa odmienne światy: ten małomiasteczkowy, często bardzo tradycyjny i wielkomiejski - swobodny, kolorowy, w którym można sobie pozwolić na bardzo dużo, ponosząc przy tym ogromne ryzyko. Każdy z tych światów ma swoje blaski i cienie, w każdym można odnaleźć szczęście, ale można też się zagubić. Serial przedstawia historie różnych osób. Ich poruszające koleje życia opowiedziane są z dwóch perspektyw, nowego życia w stolicy i przeszłości, którą zostawił w małym mieście.

CZYTAJ TAKŻE: "SŁOIKI" - NOWY ZWIASTUN PARADOKUMENTALNY WIOSNĄ W POLSACIE WIOSENNA RAMÓWKA 2015. TELEWIZYJNE PREMIERY W MARCU

„Wyjechały słoiki, nie będzie korków”, „Wszystkie słoiki pojechały do domu po żarcie” – to częste komentarze na portalach społecznościowych, które twórcy serialu „Słoiki” śledzą na bieżąco, dlatego scenariusze opierają na losach prawdziwych przyjezdnych. Nie są wytworem fantazji autorów, ale efektem wielu obserwacji i lektur, bo „słoik” to temat, który przewija się w ostatnim czasie w internecie, prasie i na korytarzach warszawskich korporacji bardzo często.

Każdego dnia do Warszawy przyjeżdża kilkaset osób chcących diametralnie zmienić swoje życie. Jedni traktują stolicę jako sypialnię, inni pragną związać się z nią na dłużej. W każdym przypadku ich prawdziwe życie, przeszłość, rodzina, związane są jednak z małym miastem lub wsią. Nawet, jeśli znajdą idealną pracę, wynajmą lub kupią w końcu wymarzone mieszkanie, to do ich drzwi w każdej chwili może zadzwonić dzwonek. A wtedy za drzwiami będzie stała ciocia, wujek, brat lub matka z torbą pełną pyszności z rodzinnej spiżarni. O tych właśnie kontrastach i zderzeniach dwóch odmiennych światów opowiada nowy serial paradokumentalny Polsatu - „Słoiki”.

Siła serialu paradokumentalnego „Słoiki” tkwi w tym, że grają w nim tylko skrupulatnie wybierani amatorzy – bardzo często stoją za nimi też „słoikowe doświadczenia”, dlatego nie muszą niczego udawać. Grają siebie, odtwarzają swój świat. W „Słoikach” wielu widzów znajdzie siebie, swoje dziecko, siostrę, dalekiego kuzyna, czy sąsiada. Każdy ma w swoim bliskim lub dalszym otoczeniu kogoś, kto wyjechał kiedyś do stolicy w poszukiwaniu lepszego życia.

Za reżyserię odpowiadają m. in.: Krzysztof Kalisiak i Aleksander Gawek. Autorami scenariusza są m. in.: Jacek Kuras, Alicja Janicka, Borys Szulc, Marta Lase.

Premiera serialu „Słoiki” 7 marca (sobota), godzina 17:45, na antenie Telewizji POLSAT.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×