"Slovania". Słowacy i Ukraińcy tworzą serial o Słowianach! Będzie "Gra o tron" czy "Korona królów"?

Słowacka telewizja pracuje nad serialem fantasy osadzonym w świecie słowiańskich plemion! Czy wysokobudżetowa produkcja powtórzy sukces "Gry o tron"? Sprawdź, co już wiemy!

Multimedia

"Gra o tron" bardzo wysoko postawiła poprzeczkę! Nic więc dziwnego, że każdemu nowemu serialowi fantasy bardzo ciężko jest uniknąć porównań do produkcji HBO. Nie inaczej jest w przypadku serialu "Slovania".

TVN Style wyemituje chwalony serial "Fleabag"! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Jest to słowacko-ukraińska koprodukcja przygotowywana na potrzeby stacji JOJ. Będzie to najdroższy serial w historii słowackiej telewizji, budżet wyniesie sporo ponad 4 miliony euro! Na standardy zachodnie nie jest to może ogromna suma, ale zdecydowanie wystarczająca do tego, aby stworzyć dobry serial.

Akcja serialu "Slovania" będzie rozgrywać się się na przełomie VI i VII wieku. Jednym z głównych wątków będzie rywalizacja między dwoma zwalczającymi się plemionami. Serial ma być pełen mocnych scen, nie zabraknie seksu, przemocy i elementów fantasy. Tak o produkcji wypowiadał się Marcel Grega, dyrektor generalny telewizji JOJ.

Serial opiera się na fikcyjnej rekonstrukcji okresu historycznego z VI i VII wieku oraz na codziennym życiu słowiańskich plemion, które musiały walczyć o własną tożsamość i niezależność. Ponadto zawiera elementy fantasy, które zostaną ukazane poprzez rekonstrukcję mało znanych rytuałów związanych z tamtejszym mistycyzmem. Produkcja traktuje również o przenikaniu się kultur słowiańskich i koncentruje się na tym, na czym oparta jest tożsamość dzisiejszej słowiańskiej etniczności.

Serialowy Gandalf będzie kobietą? Amazon planuje rewolucję?Zobacz więcej

Za reżyserię odpowiedzialny jest Petr Bebjak, którego ostatni film pt. "Nauczycielka" został wyróżniony na festiwalu filmowym w Karlovych Warach. W obsadzie znaleźli się m.in. Zuzana Fialová ("Pokłosie") i Juraj Loj. Serial ma liczyć 12 odcinków.

Zobacz galerię

"Slovania" - zwiastun:

Komentarze

Skomentuj
  • Pycia (gość)

    Czy ten zostanie wyemitowany w Polsce lub platformach typu "Netflix"?

    14.03.2021 22:36
  • Hahah (gość)

    Bardziej jak wikingowie -serial

    06.10.2019 14:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×