"Słowo na A". Serial produkcji BBC o autyzmie u dzieci. Kierdy premiera w TVP Kultura? [ZDJĘCIA]

"Słowo na A" to historia zwykłej, w sumie sympatycznej rodziny, w której co prawda nie brakuje konfliktów, ale wszystkie daje się jakoś rozwiązać. Ich spokojne dotąd życie zmienia się nieodwracalnie, gdy okazuje się, że najmłodszy syn cierpi na autyzm. Odtąd nic nie będzie już takie samo. Czy choroba dziecka zjednoczy rodzinę? Czy będą potrafili ją udźwignąć?

Multimedia

"Słowo na A" - premierowy odcinek w poniedziałek, 7.01.2019 o godz. 20:20 w TVP Kultura! - sprawdź program tv

"Słowo na A" to produkcja BBC oparta na izraelskim serialu "Żółta papryka". Historia zwykłej, w sumie sympatycznej rodziny, w której co prawda nie brakuje konfliktów, ale wszystkie daje się jakoś rozwiązać. Najmłodszym jej członkiem jest kilkuletni, nierozstający się ze słuchawkami i niezwykle łatwo zapamiętujący słowa piosenek Joe (Max Vento). Ale zarówno jego ojciec Paul (Lee Ingelby), pielęgnujący w synku melomańską pasję, jak i jego żona Alison (Morven Christie) nie chcą zauważyć, że z dzieckiem dzieje się coś dziwnego: nie interesuje się rówieśnikami, nie reaguje na najprostsze komunikaty, bywa agresywny. Potrafi jednak wykazać się wielką elokwencją, ma niesamowitą pamięć i nietypowe dla dziecka zainteresowania.

Google zdradził, który serial był najczęściej wyszukiwany w 2018! Będziecie zaskoczeni!Zobacz więcej

Dopiero Nicola (Vinette Robinson), bratowa Alison i jedyny lekarz w rodzinie, zauważa problem. Podejrzewa autyzm. Wkrótce okazuje się, że jej diagnoza jest prawdziwa. Hughesowie przestają uchodzić za przeciętną rodzinę. Jednoczą siły, by w codziennej trosce o syna starać się jak najlepiej zrozumieć jego potrzeby i okazać mu wsparcie. Jak z tym poradzą?

Zobacz galerię

Bajki dla dzieci

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×