"Slumdog. Milioner z ulicy" w telewizji Polsat - ten film trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Obsypany nagrodami znakomity film Danny'ego Boyle'a to poruszająca opowieść o życiu osiemnastoletniego mieszkańca bombajskich slumsów.

Multimedia

Pochodzący z dzielnicy slumsów w Bombaju osiemnastoletni Jamal Malik (Dev Patel) bierze udział w indyjskiej edycji teleturnieju "Milionerzy". Zdołał już wygrać zawrotną kwotę 10 milionów rupii, a teraz staje przed ostatnim pytaniem i szansą na podwojenie nagrody. Na dzień przed nakręceniem finałowego odcinka Jamal zostaje jednak zatrzymany przez policję i brutalnie przesłuchany. Prowadzący program Prem Kumar (Anil Kapoor) wątpi bowiem w uczciwość chłopaka. Wydaje mu się niemożliwe, żeby pozbawiony wykształcenia mieszkaniec slumsów mógł mieć tak wszechstronną wiedzę. W trakcie przesłuchania okazuje się jednak, że odpowiedzi na teleturniejowe zagadki dostarczyło Malikowi życie, o którym barwnie opowiada stróżom prawa.

Po tym, jak w ręce Teresy Ross, szefowej redakcji filmowej brytyjskiego kanału Channel 4, trafił egzemplarz niepublikowanej jeszcze książki "Q and A" indyjskiego pisarza Vikasa Swarupa, ta natychmiast zdecydowała się zakupić prawa do jej ekranizacji. Zadanie adaptacji utworu powierzono Simonowi Beaufoyowi ("Goło i wesoło", "Oświadczyny po irlandzku"), którego książka Swarupa również zachwyciła. - Musiałem znaleźć główny wątek, nić, która poprowadzi nas przez cały film, równocześnie umożliwiając przeskakiwanie do wątku policyjnego przesłuchania oraz udziału w teleturnieju "Milionerzy". To było trudne zadanie - przyznawał scenarzysta.

Wyreżyserowania filmu podjął się Danny Boyle, znakomity filmowiec, którego świetna passa utrzymuje się od czasów kultowego "Trainspotting". Twórcy "Slumdoga" poświęcili dużo uwagi pokazaniu Indii początku XXI wieku. Beaufoy poznał je wprawdzie podczas wypraw, ale jako nastoletni chłopak. Zanim więc przystąpił do pisania, przez jakiś czas podróżował po Indiach i zbierał różne historie, artykuły z gazet, by potem utkać z nich wątki scenariusza. Do Bombaju udał się także Boyle. - Widziałem już slumsy w innych częściach świata, np. Kibera w Kenii, ale z czymś takim się nie spotkałem - relacjonował potem - Przede wszystkim uderza cię słodko-kwaśny smród, mieszanka odchodów i szafranu.

"Slumdog. Milioner z ulicy" wtorek 3 marca, godz. 20:05, Polsat

PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU

FILM https//youtu.be/a0gb7VuTHdE

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×