"Służby specjalne" odcinek 1. Tajna jednostka do zadań specjalnych wkracza do akcji!

W pierwszym odcinku serialu "Służby specjalne" Patryka Vegi, zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Zobacz co jeszcze się wydarzy!

Multimedia

"SŁUZBY SPECJALNE" ODCINEK 1. WE WTOREK, 23.06.2015 O GODZ. 23:00 W TVP2!

Nakręcone w 2005 r. film i serial Patryka Vegi "Pitbull" o kryminalnych sprawach, z jakimi reżyser zetknął się podczas przygotowywania dokumentacji, odniosły wielki sukces. Na fali popularności "Pitbulla" powstały "Służby specjalne". Także i w tym przypadku pomysł na scenariusz został zaczerpnięty z życia. Patryk Vega najpierw nakręcił film fabularny pod tym samym tytułem, a następnie serial wzbogacony o nowe wątki w stosunku do ekranowego pierwowzoru. Oparte na dwuletniej dokumentacji historie odsłaniają kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb.

W 1. odcinku serialu "Służby specjalne", gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że Polskę pozbawiono "oczu i uszu". W miejsce dawnych WSI zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik Aleksandra Lach (Olga Bołądź), kapitan Janusz Cerat (Wojciech Zieliński), który wrócił z misji w Afganistanie oraz były funkcjonariusz SB, pułkownik Marian Bońka (Janusz Chabior).

Na polecenie szefa WSI, gen. bryg. Romualda Światło (Wojciech Machnicki ), Bońka planuje operację wymierzoną przeciw ART-B - prywatnej spółce handlującej bronią, której jedynym udziałowcem jest w rzeczywistości izraelski wywiad. To ma być zemsta za ujawnienie afery FOZZ. Światło zmusza prezydenta RP, żeby ten znowelizował prawo, tak aby spółka nie mogła wykorzystać luki prawnej. Płk Bońka wraz z operatorami GROM-u wkraczają do siedziby spółki ART-B. Zarząd ART-B zostaje oskarżony o oszustwa bankowe na kwotę 420 mln dolarów.

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ ZWIASTUN SERIALU "SŁUŻBY SPECJALNE" [WIDEO] OLGA BOŁĄDŹ O SERIALU "SŁUŻBY SPECJALNE": BĘDZIE DUŻO SENSACJI I MROKU [WIDEO]

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×