"Śmiechu Warte". Tadeusz Drozda świętuje 50-lecie pracy artystycznej! W "Dzień Dobry TVN" zdradził, czym się dziś zajmuje!

Kariera Tadeusza Drozdy to przeszło 50 lat pracy - nie tylko na estradzie. Czym zajmuje się obecnie? Jakie były jego początki? O swojej długoletniej karierze i życiu rodzinnym opowiedział w "Dzień Dobry TVN" wraz z córką Joanną Drozdą.

Multimedia

50-lecie Tadeusza Drozdy

Tadeusz Drozda obchodzi właśnie 50-lecie swojej pracy artystycznej. Z tej okazji pojawił się w "Dzień Dobry TVN" i razem ze swoją córką wspominał najlepsze lata swojej kariery. - Jak ja zaczynałem, to nie wiedziałem, że to będzie kariera - stwierdził.

Elżbieta Zającówna na nowych zdjęciach! Jak się zmieniła? Aktorka po latach przerwy powróciła przed kamerę!Zobacz więcej

Debiut Tadeusza Drozdy przypadł na lata 70. XX wieku. Najpierw występował w stworzonym przez siebie i Jana Kaczmarka wrocławskim kabarecie Elita, a następnie rozpoczął współpracę z telewizją. W TVP prowadził programy "Dyżurny Satyryk Kraju", "Śmiechu Warte" czy "Herbatka u Tadka". Tworzył też piosenki oraz pisał felietony. W 2000 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Lista rzeczy, które ten człowiek zrobił jest naprawdę taka otwierająca oczy. (...) Jak tata wracał do domu, to było ogromne święto. Lepsze niż Boże Narodzenie, bo to się działo kilka razy w roku i nie trzeba było dekorować i robić 12 potraw. Czekało się na prezenty. Tata też jest świetnym kucharzem, więc zawsze też przygotowywał fantastyczne jedzenie. Dostawało się mnóstwo kolorowych prezentów, bo to były przeważnie wyjazdy zagraniczne te długie - wspominała córka Tadeusza Drozdy, Joanna. Co dziś robi i czym zajmuje się jeden z najpopularniejszych polskich satyryków? Zobacz wideo!

Była pogodynka TVN i TVP tęskni za telewizją! Dlaczego zniknęła i czy wróci na wizję?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×