"Smoleńsk" w kinach od 15 kwietnia

Kino Świat ujawniło datę premiery długo oczekiwanego filmu Antoniego Krauzego pt. "Smoleńsk". Obraz trafi do kin 15 kwietnia.

Multimedia

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami, członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia, ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie.

Nina, dziennikarka pracująca dla dużej komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Jako dziennikarka Nina na ekranie pojawi się Beata Fido. W rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiego wcieli się aktor zespołu TR Warszawa, Lech Łotocki, natomiast Marię Kaczyńską zagra, związana z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, Ewa Dałkowska. Oprócz tego w obsadzie pojawią się także m.in. Redbad Klijnstra oraz Jerzy Zelnik.

"SMOLEŃSK" W KINACH OD 15 KWIETNIA

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×