"Sobibór". Film z Mikołajem Krawczykiem i Michaliną Olszańską ma szansę na Oscara! [ZDJĘCIA]

Chociaż mamy jeszcze 2018 rok, to już teraz zaczyna ruszać oscarowy wyścig. Coraz więcej państw przedstawia filmy, które będą walczyć o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". Teraz swojego kandydata wystawili Rosjanie, ale Polacy też powinni ucieszyć się z tego wyboru.

Multimedia

Rosjanie postanowili, że o oscarową nominację zawalczy polsko-rosyjska produkcja pt. "Sobibór", którą wyreżyserował - i zagrać też główną rolę - Konstantin Chabienski. W filmie nie zabrakło polskich aktorów, na planie pojawili się m.in. Mikołaj Krawczyk, Michalina Olszańska, Fabian Kocięcki, Wiesław Cichy czy Kacper Olszewski.

Michalina Olszańska i inni polscy aktorzy w rosyjskim filmie o obozie zagłady w Sobiborze! Kiedy premiera? [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

4 października 1943 roku wybuchł bunt w obozie zagłady w Sobiborze. 600 więźniów podjęło próbę ucieczki. Wycieńczeni, stanęli naprzeciw 150 uzbrojonych strażników. Po krwawej walce z obozu uciekło blisko 200 osób. 42 doczekały końca wojny. Film "Sobibór" opowiada historię ostatnich tygodni przed powstaniem oraz samego buntu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×