"Solid Gold" będzie odpowiedzią na "Politykę" Vegi? Producenci odpowiadają na plotki!

Producenci filmu "Solid Gold" wypowiedzieli się na temat związku ich filmu z zapowiedzianą na wrzesień głośną produkcją "Polityka" w reżyserii Patryka Vegi! Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Solid Gold" to najnowsza produkcja Jacka Bromskiego inspirowana polskim światem polityki i biznesu, w szczególności aferą Amber Gold. Premiera filmu została przeniesiona z 5 lipca na 11 października i pojawiły się spekulacje, że film zostanie wykorzystany jako odpowiedź na "Politykę" Vegi (premiera 6 września) i wykorzystany w kampanii wyborczej.

Julia Wieniawa odrzuciła propozycję Patryka Vegi! Dlaczego nie zagra w jego najnowszym filmie? Zobacz więcej

Producenci "Solid Gold", Akson Studio, postanowili odnieść się do takich spekulacji i wydali oświadczenie w którym zapewniają, że ich film nie jest powiązany z żadną opcją polityczną. Oto fragment tekstu:

Film ten nie jest i nigdy nie miał być propagandowy. Film Jacka Bromskiego to historia o patologii, która toczy polski system polityczno-gospodarczy od lat: powiązań polityki, służb, biznesu i świata przestępczego. To obraz smutnego dziedzictwa po czasach PRL, jakie niesie dziś wciąż młoda demokracja i młody kapitalizm. Produkcja ukazuje archetypiczne mechanizmy władzy (każdej władzy) i jest inspirowana wieloma aferami, które były udziałem wielu ekip rządzących.

Pełne oświadczenie firmy Akson Studio, podpisane przez jej założyciela, Michała Kwiecińskiego, można znaleźć na Facebooku.

"Solid Gold" to polityczny thriller, który odsłania kulisy pracy policji i służb specjalnych. W obsadzie znalazła się cała plejada gwiazd z Andrzejem Sewerynem i Januszem Gajosem na czele. Oprócz nich wystąpią w nim m. in. Danuta Stenka, Marta Nieradkiewicz, Mateusz Kościukiewicz czy znany z wielu produkcji Patryka Vegi Piotr Stramowski.

Jesienią tego roku na ekrany trafią zatem dwa bardzo mocne filmy opowiadające o ciemnej stronie polskiej polityki. Fani takiego kina mogą zacierać ręce, a emocji wokół obu filmów z pewnością nie zabraknie!

Patryk Vega sugeruje gejowską relację Macierewicza i Misiewicza w swoim nowym filmie?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×