Spartakus - film, recenzja, opinie, ocena

73 rok p.n.e. W szkole gladiatorów Lentulusa Batiatusa wybucha bunt. Do buntowników przyłącza się italska biedota. Na ich czele staje pochodzący z Tracji gladiator Spartakus.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

Kapua, 73 r p.n.e. Znaną szkołę gladiatorów Lentulusa Batiatusa (Alan McNeice) odwiedza wpływowy senator Marek Krassus (Angus Macfayden). Na jego cześć (ale za sowitą opłatą) zostaje urządzona na arenie walka gladiatorów. Naprzeciwko siebie stają czarnoskóry sieciarz Draba (Henry Simmons) oraz walczący mieczem Trak Spartakus (Goran Visnijic). Obaj są bardzo dobrzy, ale z areny może zejść tylko jeden: to walka na śmierć i życie, bez możliwości poddania. Sieciarz jest górą, bezradny Spartakus oczekuje na ostatni cios, jednak w tym momencie Draba rzuca się w kierunku Krassusa, by go zabić. Nie udaje mu się – ginie przebity oszczepami strażników. Jednak jego śmierć prowokuje do buntu gladiatorów, którzy, bezwzględni i wyszkoleni w walce wręcz, roznoszą słaby oddział żołnierzy. Krassus i Batiatus cudem uchodzą z życiem, tymczasem gladiatorzy i biedota która się do nich przyłącza opanowuje i plądruje Kapuę. Bunt przeradza się w powstanie na którego czele staje Spartakus…

Ta dwuczęściowa produkcja telewizyjna ze znakomitą obsadą odwołuje się do słynnego „Spartakusa” (1960) z Kirkiem Douglasem w roli głównej. Została bardzo dobrze przyjęta, co zaowocowało nominacją do nagrody Emmy.

Dramat kostiumowy USA USA 2004, reż. Robert Dornhelm

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×