"Spartakus" - wszystko co wiemy o serialu, który wciąż podbija serca widzów

W 73 roku p.n.e. w szkole gladiatorów Lentulusa Batiatusa wybucha bunt. Do buntowników przyłącza się italska biedota. Na ich czele staje pochodzący z Tracji gladiator - Spartakus... Produkcja oparta na tych wydarzeniach wciąż podbija serca serialowych widzów. Zdradzamy najlepsze ciekawostki z serialu "Spartakus". Zobaczcie sami!

Multimedia

"Spartakus" (ang. Spartacus) – to amerykański serial telewizyjny emitowany przez telewizję Starz od 22 stycznia 2010 roku. Fabuła serialu koncentruje się na losach Spartakusa (Andy Whitfield), trackiego gladiatora, który w latach 73–71 p.n.e. dowodził powstaniem niewolników przeciwko republice rzymskiej.

O czym jest serial "Spartacus"?

Spartakus (Andy Whitfield) jest trackim wojownikiem. Jego wioska sprzymierza się z Rzymem w celu wybicia wspólnych wrogów. Dowodzący wojskami legat, Claudius Glaber (Craig Parker), to nieuznający sprzeciwu despota. Pewnego dnia, Spartakus odmawia dalszego marszu i upokarza legata. Po powrocie do domu, zabiera swoją ukochaną żonę Surę (Erin Cummings) i ucieka na południe. Zostają jednak złapani, skazani na niewolę i rozdzieleni.

Spartakus - film, recenzja, opinie, ocenaZobacz więcej

Legat zabiera Spartakusa do rodzinnej Kapui i rozkazuje gladiatorom zabić go na miejskiej arenie. Trak pokonuje przeciwników i zyskuje sobie uwielbienie tłumu, który żąda dla niego łaski. Zostaje kupiony przez Batiatusa (John Hannah), właściciela szkoły gladiatorów, który dostrzega w nim talent, indywidualizm i buntownicze usposobienie. Spartakus nie wie jeszcze, że dzięki tym cechom przeciwstawi się niesprawiedliwości i zjednoczy wokół siebie armię niewolników, która przez dwa lata będzie walczyć z wojskami Republiki.

TOP10 filmów podobnych do "Gladiatora"Zobacz więcej

Powstanie niewolników

Jest tytułowym bohaterem i głównym bohaterem serii, który z zera stał się mistrzem areny, by porzucić ją, by walczyć o wolność wszystkich niewolników. Znany jest jako „Trak”, „Przynoszący deszcz”, „Zabójca Theokoles”, „Pogromca Cienia Śmierci”, „Król Rebeliantów” i „Król Spartakus”. Spartakus nie jest tym, który po cichu pozwala słabym cierpieć. W przeciwieństwie do całej kultury rzymskiej, widzi niewolników jako ludzi, równie ważnych jak właściciele. To cecha definiująca Spartakusa, ponieważ nie może pozostać niewolnikiem i stać cicho, podczas gdy inni cierpią z jego ręki lub kogokolwiek innego. Jednak sam Spartakus czasami pozwalał swoim emocjom i pogardzie go pokonać, co doprowadziło go do przyjęcia bardziej bezwzględnego usposobienia, zwłaszcza w stosunku do Rzymian za wszystko, co on i jego współniewolnicy przeszli.

Spartakus - gdzie oglądać serial?

Serial Spartakus możecie obejrzeć na platformie Netflix.

Zobaczcie do jakich ciekawostek o serialu "Spartacus" dotarliśmy w galerii:

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×