Spektakl na czasie: "Miłość na Krymie" w Teatrze Telewizji!

"Miłość na Krymie" Sławomira Mrożka w adaptacji i reżyserii Jerzego Jarockiego pokaże TVP1 24 marca o godz. 20:20. Telewizyjne przedstawienie Teatru Narodowego w Warszawie wyreżyserował Jan Englert.

Multimedia

W znakomitej obsadzie "Miłości na Krymie" - która swoją premierę miała na deskach Teatru Narodowego w Warszawie 17 stycznia 2007 r. - znajdują się m.in.: Jan Frycz, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Małgorzata Kożuchowska, Jolanta Fraszyńska, Barbara Horawianka, Mariusz Bonaszewski, Jerzy Radziwiłowicz, Grzegorz Małecki i Paweł Paprocki. Spektakl powstał w koprodukcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Telewizji Polskiej. Zdjęcia, które w Teatrze Narodowym realizował Witold Adamek, trwały od 16 do 23 grudnia 2013 r.

"Miłość na Krymie" Mrożek napisał w 1993 r. i określił swoje dzieło mianem komedii tragicznej w trzech aktach. Każdy akt to odsłona innej Rosji - carskiej, sowieckiej i współczesnej. Mrożek w syntetycznym skrócie pokazuje, co stało się z ludźmi i rzeczywistością, w której żyją, od początku naszego stulecia do dziś.

W "Miłości na Krymie" w Teatrze Narodowym spotkało się dwóch wielkich twórców, dwóch gigantów teatru polskiego, niemal równolatków - Mrożek i Jarocki. Było to ich jedno z ostatnich artystycznych spotkań. Obaj, dzisiaj już nieżyjący, pozostawili po sobie dzieło, któremu można nadać telewizyjną formę, ocalić dla współczesnych i następnych pokoleń.

"Miłość na Krymie" Sławomira Mrożka w adaptacji i reżyserii Jerzego Jarockiego w TVP1 24 marca o godz. 20:20.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×