„Spisek przeciwko Ameryce”. HBO nakręci miniserial o alternatywnej historii USA! "Opowieść podręcznej" będzie miała konkurencję?

HBO nakręci miniserial na podstawie powieści Philipa Rotha "The Plot Against America". Pomysłodawcami produkcji są David Simon i Ed Burns. O czym jest książka? Co wiemy o serialu „Spisek przeciwko Ameryce”?

Multimedia

"1983" czy "Opowieść podręcznej" to tylko niektóre z głośnych ostatnio produkcji, przedstawiających alternatywną wersję historię. Do walki o widzów lubujących się w tego typu serialach staje właśnie stacja HBO, która ogłosiła, że zamierza nakręcić miniserial na podstawie powieści Philipa Rotha "The Plot Against America".

Sześcioodcinkowy miniserial będzie adaptacją powieści Philipa Rotha, która przedstawia alternatywną wersję historii Ameryki opowiedzianą z perspektywy robotniczej, żydowskiej rodziny z New Jersey. Jej członkowie są świadkami politycznego sukcesu Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu.

Wstrząsający serial w tv! Kiedy premiera w ogólnopolskiej telewizji? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Za scenariusz tego miniserialu odpowiadają David Simon i Ed Burns, którzy są także producentami wykonawczymi. Pozostałymi producentami są: Joe Roth, Nina Noble, Megan Ellison, Sue Naegle, Susan Goldberg, Jeff Kirschenbaum i Philip Roth, a także Dennis Stratton, który jest producentem współwykonawczym.

Produkcja powstanie na podstawie powieści Philipa Rotha wydanej w Polsce pod tytułem „Spisek przeciwko Ameryce”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×