"Sposób na morderstwo". Cicely Tyson nie żyje. Aktorka miała 96 lat

Zmarła Cicely Tyson. Aktorka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról w filmach i serialach. W ostatnich latach grała m.in. w "Służących" i Sposobie na morderstwo". Miała 96 lat.

Multimedia

Cicely Tyson zmarła w wieku 96 lat. Było jedną z afroamerykańskich ikon Hollywood, a swoją karierę zaczynała na przełomie lat 50. i 60. Laureatka honorowego Oscara za całokształt twórczości.

Ryszard Kotys nie żyje! Serialowy Marian Paździoch miał 88 latZobacz więcej

Przez całą karierę Tyson była zaangażowana w walkę z rasizmem i niesprawiedliwością społeczną. Na początku lat 60. była jedną z pierwszych Afroamerykanek, które otrzymały główną rolę w serialu telewizyjnym, "East Side/West Side". Była także żoną legendarnego muzyka jazzowego Milesa Davisa.

Niemalże do końca życia była aktywna zawodowo, w latach 2014–2020 mogliśmy ją oglądać w serialu "Sposób na morderstwo", gdzie wcielała się w matkę głównej bohaterki. Zagrała także w "House of cards" i cenionym filmie "Służące" z 2011, a za rolę w "Podróży do Bountiful" z 2014 zdobyła Czarną Szpule. Na swoim koncie ma także m.in. nagrodę Emmy i Satelitę.

Komentarze

Skomentuj
  • pamietamy (gość)

    bedziemy o niej pamiętać

    29.01.2021 19:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×